Վ. Օսիպյան. «Իրենք կանեն քայլեր, ոստիկանության կողմից կլինեն համապատասխան քայլեր»
–Իրենք կանեն քայլեր, ոստիկանության կողմից կլինեն համապատասխան քայլեր,–այսօր առավոտյան Բաղրամյան պողոտայում հայտարարել է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսպիյանը՝ անդրադառնալով 21:00-ին իրականացվելիք «Մեկ քայլ առաջ» ակցիային։
Հիշեցնենք, որ ցուցարարները որոշել են բարիկադների վերածված աղբամաններն ամեն օր մեկ քայլ առաջ տանել, մինչև չկատարվի իրենց երեք պահանջներից գոնե մեկը։
Թե ինչ պատասխան քայլերի է ոստիկանությունը պատրաստվում դիմել, Վ. Օսիպյանն ասել է. «Ոստիկանությունն ամեն օր գործում է տվյալ օրվան համապատասխան»:

Пойдут на шаги, полиция предпримет свои – Осипян
«Если они пойдут на определенные шаги, то полиция со своей стороны тоже предпримет соответствующие шаги», – заявил на проспекте Баграмяна замначальника полиции Еревана Валерий Осипян, обращаясь к предстоящей в 21:00 акции «Один шаг вперед».
Напомним, что протестующие решили ежедневно продвигать выстроенные в качестве баррикад мусорные баки на один шаг вперед, пока не будет выполнено хотя бы одно из их трех требований.
К каким же ответным шагам прибегнет полиция, Осипян отметил: «Полиция каждый день действует в соответствии с конкретной картиной дня».