Վ. Բոստանջյան. «Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծն անհեթեթությունների սիմֆոնիա է»
Տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանն իշխանության ներկայացրած սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծն անհեթեթությունների սիմֆոնիա է համարում։
–Նպատակը բոլորիս է հատնի։ Թե չէ, ի՞նչ բարեփոխման մասին է խոսքը։ Այն իշխանությունը, որին գրեթե ողջ երկիրը չի սիրում, այս փոփոխությունների միջոցով ուզում է վերարտադրվել,-այսօր հրավիրված ասուլիսում նշել է Վ.Բոստանջյանը:
Նա նաև հավելել է, որ երկրում առկա են լուրջ խնդիրներ, ինչպիսիք են արտագաղթը, տնտեսության անկումը, արտաքին պարտքը, և այս պայմաններում նման սահմանադրական փոփոխություն իրականացնելու փորձը կարող է վերածվել համակարգի կործանման հիմքի:

Бостанджян: «Проект конституционных изменений – симфония абсурда»
Экономист Вардан Бостанджян считает представленный властями Армении проект конституционных изменений симфонией абсурда.
«Цель известна всем. Иначе о какой реформе идет речь? Эти власти, которые не любит практически вся страна, посредством данных изменений хотят воспроизвестись», – заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции Бостанджян.
Он также добавил, что в стране имеются такие серьезные проблемы, как эмиграция, спад экономики, увеличение внешнего долга, и в этих условиях попытка конституционных изменений может стать основой развала всей системы.