Պեսկովը պատմել է հարսանիքի ժամանակ կրած թանկարժեք ժամացույցի մասին (լուսանկարներ)
ՌԴ նախագահի մամլո քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն արձագանքել է հարսանիքի ժամանակ կրած ժամացույցի վերաբերյալ հրապարակված տեղեկատվությանը։ Նրա խոսքերով՝ ժամացույցը հարսանիքի օրն իրեն է նվիրել Տատյանա Նավկան։ Այս մասին գրում է «РБК»–ն։
Խոսնակը նաև շեշտել է՝ Նավկան սեփական գումարով է գնել ժամացույցը։
«Իսկ թե որտեղից, ոչ ոքի չի վերաբերում»,– հավելել է նա։
«Իսկապես, ժամացույցը բավական թանկ է։ Բայց դրա գինն էականորեն ցածր է այն գնից, որը նշում են որոշ ընկերներ»,–ընդգծել է Պեսկովը։
«Richard Mille» ժամացույցի մասին հայտնել էր Ալեքսեյ Նավալնու Կոռուպցիայի դեմ պայքարի հիմնադրամը՝ հրապարակելով խոսնակի՝ Նավկայի հետ լուսանկարը։ Նշվում է, որ ժամացույցը, որը բավական սահմանափակ քանակով է արտադրվել՝ 30 հատ, արժե 620 հազ դոլար։
Հիշեցնենք՝ հարսանեկան արարողությունը կայացել է օգոստոսի 1–ին Սոչիում։
Մինչ այդ գեղասահորդուհի Տատյանա Նավկան «Р-Спорт»–ին պատմել է, որ աշխարհում ամենաերջանիկ հարսնացուն է։ Օլիմպիական չեմպիոնը պարբերականին պատմել է, որ հարսանիքը Պեսկովի հետ հիանալի է անցել։ Արարողության ժամանակ ելույթ է ունեցել զույգի դուստրը՝ Նադյան, ներկա են եղել նաև նրանց մանկության ընկերները։

Песков рассказал о дорогостоящих часах, в которых появился на своей свадьбе (фото)
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировал информацию о часах, в которых появился на свадьбе, сообщает РБК.
По его словам, часы – подарок Татьяны Навки на свадьбу. Он подчеркнул, что Навка купила часы на свои деньги. «А какие – никого не касается», – добавил Песков.
«Действительно, часы очень дорогие. Но стоят они существенно дешевле, чем указывают некоторые товарищи», – подчеркнул Песков, отметив, что подарок был сделан в день свадьбы.
О часах «Richard Mille» сообщил Фонд борьбы с коррупцией Алексея Навального, приложив фотографию со свадьбы пресс-секретаря президента с Татьяной Навкой. Как утверждается, данная серия часов выпущена ограниченным тиражом в 30 штук, их стоимость, по мнению фонда, составляет $620 тыс.
Напомним, что церемония бракосочетания прошла в Сочи 1 августа.
Ранее Татьяна Навка сказала агентству «Р-Спорт», что чувствует себя самой счастливой невестой на свете. Олимпийская чемпионка по фигурному катанию рассказала изданию, что свадьба с Песковым прошла великолепно и получилась очень душевной. По словам спортсменки, на свадьбе выступала их с Песковым дочь Надя.