Զոհ Ադրբեջանի բանակում
2015-ի օգոստոսի լույս 1-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերում՝ առաջնագծում, գրանցվել է մարտական կորուստ։ Տեղեկություն, որի մասին տեղ չի գտել ադրբեջանական պաշտոնական լրահոսում, հայտնում է «razm.info»–ն։
Տեղեկության համաձայն՝ Շաքիից զորակոչված ժամկետային զինծառայող Իսմայիլով Սարխանը (İsmayılov Sərxan) ընկել է հայկական գնդակից շփման գծի Ֆիզուլու հատվածում։
Այս մասին հայտնի է դարձել սոցիալական ցանցերից։ Իսմայիլովի մահվան մասին սոցցանցերում գրել է նաև մեկ այլ աղբյուր՝ սպանվածի եղբայրը՝ նշելով, որ հարազատներին ՊՆ-ից հայտնել են, թե նա ինքնասպան է եղել, սակայն թույլ չեն տվել տեսնել և անձամբ զննել դիակը։ Սպանվածի եղբայրը տարակուսանք է հայտնել, թե Իսմայիլովն ուներ ինքնասպան լինելու պատճառ, իսկ նրա զորացրմանը մնացել էր 2 ամիս։

Боевая потеря в рядах вооруженных сил Азербайджана
В ночь на 1 августа 2015 года в рядах вооруженных сил Азербайджана, на передовой, была зафиксирована боевая потеря, информация о которой не нашла места в азербайджанских официальных новостных лентах, сообщает «Razm.info».
Согласно информации, военнослужащий срочной службы Исмайлов Сархан погиб на Физулинском участке линии соприкосновения от пули с армянской стороны.
Информация об этом стала доступна в социальных сетях. О гибели Исмайилова в соцсетях написал также его брат, который сообщил, что в Минобороны родным погибшего сказали, что он совершил самоубийство, однако самим увидеть и осмотреть тело им не дали.
Брат погибшего выразил негодование в связи с версией самоубийства, опираясь на то, что недавно говорил с Сарханом, и он не сообщал о каких-либо проблемах. Версия самоубийства родным погибшего не внушает доверия также из-за того, что до его демобилизации оставалось всего два месяца.