Արամ Հարությունյան. «Սա Սերժ Սարգսյանի վերատադրության ճանապարհային քարտեզն է»
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը վստահ է, որ նոր Սահմանադրության նախագիծը Սերժ Սարգսյանի վերատադրության ճանապարհային քարտեզն է։ Այսօր հրավիրված ասուլիսում նա ընդգծել է, որ քաղաքական ուժերն ամեն գնով պետք է պատռեն այդ քարտեզը:
–Գագիկ Հարությունյանն ասում էր՝ սա մարդակենտրոն Սահմանադրություն է, բայց մոռանում էր նշել, որ այդ մարդը Սերժ Սարգսյանն է։ Սահմանադրական փոփոխությունների այս նախագիծը Սերժ Սարգսյանի համար քաղաքական սթրիփթիզ է։ Վերջնականապես բռնաբարվեց սահմանադրական իրավունքը, որը նա նախաձեռնեց հենց այն ժամանակ, երբ փետրվարի 12-ին հակասահմանադրական հարված հասցրեց։ Սերժ Սարգսյանն իր հակասահմանադրական ելույթով ասաց, որ ինքն է որոշում, թե ով պետք է զբաղվի բիզնեսով, ով՝ քաղաքականությամբ,-նշել է Ա. Հարությունյանը։
Նա հավելել է, որ Սերժ Սարգսյանը, չգտնելով իր իրավահաջորդին, պետք է իշխանությունը պահելու ձևը գտներ, և այդ ձևը Սահմանադրություն փոխելը դարձավ։

Арам Арутюнян: «Это «дорожная карта» воспроизводства власти Сержа Саргсяна»
Председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян уверен, что проект новой Конституции является «дорожной картой» воспроизводства власти Сержа Саргсяна. В ходе созванной сегодня пресс-конференции он подчеркнул, что политические силы должны любой ценой сорвать этот план.
«Гагик Арутюнян говорил, что это ориентированная на человека Конституция, но забывал при этом сказать, что этот человек – Серж Саргсян. Данный проект конституционных изменений для Сержа Саргсяна – политический стриптиз. Это надругательство над конституционным правом, которое было инициировано после того, как 12 февраля был нанесен антиконституционный удар. В своем антиконституционном выступлении он заявил, что решает, кто должен заниматься бизнесом и кто – политикой», – отметил Арутюнян.
Он также добавил, что Серж Саргсян, не найдя своего правопреемника, должен был найти способ удержать власть, и им стало изменение Конституции.