Լատվիայում բողոքի ակցիաներ են ընթանում գաղթականների ընդունման դեմ
Ռիգայում՝ կառավարության շենքի մոտ, մի քանի հարյուր մարդ բողոքի ակցիա է իրականացնում ընդդեմ Լատվիայի՝ գաղթականներին ընդունելու քաղաքականության։
«DELFI»–ի փոխանցմամբ՝ ակցիան, որը գրավել է ԶԼՄ–ի ուշադրությունը, ընթանում է ոստիկանների վերահսկողության ներքո։
Ցուցարարները պարզել են Լատվիայի, Լիտվայի, Էստոնիայի դրոշները, տարբեր ցուցապաստառներ։
Մասնակիցներից մեկը բացատրել է, որ Լատվիայի բնակչությունը դեմ է ուրիշների պատերազմներին մասնակցելուն։
Ավելի վաղ ԵՄ–ն հաստատել էր 54 հազ ներգաղթյալներին տեղավորելու ծրագիրը։ Մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող խումբն էլ հայտարարել էր, որ անցյալ տարի մոտ 2000 ներգաղթյալ է մահացել Միջերկրական ծովը հատելու ժամանակ։

В Латвии прошла акция протеста против приема беженцев
В Риге у здания правительства прошла акция протеста против приема беженцев в Латвии, сообщает DELFI.
Акция привлекла широкое внимание СМИ. Протестующие держали флаги Латвии, Литвы, Эстонии, а также различные плакаты.
Один из участников акции объяснил, что население Латвии выступает против политики принятия беженцев и «участия в чужих войнах».
Акция прошла под наблюдением полицейских.
Ранее Евросоюз утвердил план по распределению 54 тыс. мигрантов. Кроме того, группа по защите прав человека заявила, что почти 2000 мигрантов погибли за прошедший год при пересечении Средиземного моря.