Բարաք Օբամային կոչ են անում սեփական մեզը խմել
ԱՄՆ Սպիտակ տան պաշտոնական կայքում բավականաչափ անսովոր խնդրագիր է հայտնվել, որի հեղինակները կոչ են անում երկրի նախագահ Բարաք Օբամային մեզ խմել: Բանն այն է, որ օգոստոսի 31-ից մեկնարկելու են «Running Wild» իրապատում շոուի նկարահանումները, և, ըստ հաղորդման սցենարի` Օբաման և հաղորդումը վարող Էդվարդ «Արջ» Գրիլսը 3 օր շարունակ անցկացնելու են Ալյասկայի վայրի բնության մեջ:
«Ինչպես հայտնի է, վայրի բնության մեջ գոյատևման մեթոդները ներառում են նաև սեփական մեզի ըմպում: Այդ իսկ պատճառով մենք խնդրում ենք, որպեսզի Օբաման Գրիլսի ղեկավարությամբ իսկապես անցնի համապատասխան դասընթացները: Այնպես որ, «Running Wild»-ի նկարահանման ժամանակ նախագահը պետք է ըմպի սեփական մեզը հանուն գիտության: Ազգը սա է պահանջում», - ասված է խնդրագրում։
Օրենքի համաձայն՝ որպեսզի խնդրագիրը դիտվի Սպիտակ տակ կողմից, այն պետք է հավաքի 100 հազ ստորագրություն: Այս պահին նրանց թիվը կազմում է մոտ 500–ի: Մինչդեռ Էդվարդ Գրիլսը «Թվիթթեր» միկրոբլոգի իր էջում հույս է հայտնել, որ գործը չի հասնի մեզ ըմպելուն։

Американцы призывают Барака Обаму пить мочу
На сайте Белого дома появилась петиция, авторы которой призывают президента Обаму пить мочу, когда он будет сниматься в реалити-шоу о выживании в дикой природе «Running Wild». Съемки пройдут во время трехдневного визита президента США на Аляску, который начался 31 августа.
Согласно сценарию программы, глава государства отправится в дикие места Аляски вместе с ведущим шоу Эдвардом «Медведем» Гриллсом.
«Как всем известно, приемы выживания в дикой природе включают в себя питье собственной мочи. Поэтому мы просим, чтобы Обама по-честному прошел необходимый курс под руководством Гриллса. Президент должен выпить свою мочу на съемках «Running Wild» ради науки. Так того требует нация», – говорится в петиции.
По закону, чтобы обращение рассмотрел Белый дом, оно должно набрать 100 тысяч подписей. На данный момент их чуть больше 300.