Մերկելի խոսքերից հուզված աղջնակի բնակության ժամկետը Գերմանիայում երկարացվել է
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի խոսքերից հուզված պաղեստինցի աղջնակի բնակության ժամկետը Գերմանիայում երկարաձգվել է մինչև 2016թ. մարտ։ Այս մասին գրում է «Reuters»–ը։
Փախստականների հետ հանդիպմանը Մերկելն ասել էր, որ ոչ բոլոր ներգաղթյլաները կարող են մնալ Գերմանիայում, և նրանցից շատերը կարտաքսվեն երկրից։ Դրանից հետո պաղեստինցի աղջնակը սկսել էր արտասվել։
«Իհարկե, դուք շատ հաճելի մարդիկ եք, բայց մենք չենք կարող բոլոր ներգաղթյալներին ասել՝ եկե՛ք Գերմանիա։ Ոմանք ստիպված կլինեն լքել երկիրը»,–ասել էր Մերկելը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մերկելի հեղինակությունը կտրուկ ընկել է ներգաղթյալների խնդրի վերաբերյալ նրա դիրքորոշման պատճառով։

Расплакавшейся из-за слов Меркель девочке продлили вид на жительство в Германии
Палестинской девочке, которая расплакалась после слов канцлера ФРГ Ангелы Меркель о том, что она может быть депортирована, продлили вид на жительство в стране до марта 2016 года, сообщает «Reuters» со ссылкой на офис главы немецкого города Ростока.
В середине июля во время беседы Меркель с беженцами слова канцлера довели одну девочку в зале до слез.
Меркель заявила, что не все мигранты могут остаться в Германии. «Конечно, вы очень приятные люди, но мы не можем всем мигрантам сказать: приезжайте в Германию. Некоторым все равно придется покинуть Германию», – сказала она.
Ранее сообщалось, что популярность канцлера Германии Ангелы Меркель резко упала из-за ее позиции по проблеме мигрантов.