Մաքքեյն. «Թրամփը չի հասկանում ՌԴ ավիահարվածների պատճառով առաջացած խնդիրները»
«CNN» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ԱՄՆ սենատոր Ջոն Մաքքեյնը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը չի հասկանում այն խնդիրները, որոնք առաջացել են սիրիական հակամարտությունում Ռուսաստանի նոր դերի արդյունքում:
«Չեմ կարծում, որ նա բավականին լավ է հասկանում իրավիճակը: Նա, իհարկե, սեփական կարծիք ունենալու իրավունք ունի», – ասել է Մաքքեյնը:
Սենատորն ընդգծել է, որ ինքը շատ լավ գիտի Սիրիայում տիրող իրական իրավիճակի մասին` հավելելով, որ ԱՄՆ-ն արել է այն, ինչ պետք է աներ:
Մաքքեյնը նաև նշել է, որ Հանրապետական կուսակցության թեկնածուներն իրար նկատողություններ անելով ու իրար հասցեին մեղադրանքներ հնչեցնելով վնասում են միմյանց՝ նվազեցնելով ընտրություններում այդ կուսակցության հաղթանակի հնարավորությունը: Նա, սակայն, որևէ անուն չի բարձրաձայնել` հույս հայտնելով, որ կուսակցության անդամները կփոխեն իրենց պահելաձևը։

Маккейн: «Трамп не понимает проблем из-за авиаударов России в Сирии»
Сенатор США Джон Маккейн заявил, что кандидат в президенты Соединенных Штатов от Республиканской партии Дональд Трамп не понимает проблем, которые появились из-за новой роли России в сирийском конфликте. Об этом он сказал в интервью телеканалу CNN.
Ранее претендент на пост президента США Дональд Трамп одобрил российские авиаудары в Сирии, если они направлены на позиции «Исламского государства».
«Я не думаю, что он достаточно хорошо понимает ситуацию. И он имеет право на свое собственное мнение», – сказал республиканец Маккейн.
Сенатор добавил, что он сам знает реальную ситуацию в Сирии, причем уже давно, отметив, что «мы сделали то, что должны были сделать».
Он также заявил, что кандидаты от Республиканской партии вредят друг другу и партии в целом, уменьшая ее шансы на победу на выборах. Тем не менее сенатор не сказал, каких именно кандидатов он имеет в виду, выразив надежду, что они изменят свое поведение.