«Россия 24»–ը եղանակի տեսություն է ներկայացրել ռուս ռմբակոծիչների համար (տեսանյութ)
Հաղորդավարուհին նշել է՝ թռիչքների համար ընտրված ժամանակը՝ հոկտեմբերը, բավական հաջող ամիս է։ Միջին ջերմաստիճանը +21° է, առավելագույնը՝ +37°։ Հոկտեմբերին, ըստ նրա, միայն երեք օր է ամպամած լինելու, իսկ քամու առավելագույն արագությունը կազմում է 15 մ/վրկ։
«Սակայն ոչ բավականաչափ թափանցիկ մթնոլորտը չպետք է լուրջ խոչընդոտ դառնա գործողության իրականացման համար։ Ամպերն այնտեղ երկրից 4–10 կմ բարձրության վրա են»,–նշել է հաղորդավարուհին։
Նրա խոսքերով՝ ռազմական գործողությանը կարող են խոչընդոտել փոշոտ հողմերը. հնարավոր է՝ դրանք ցրեն լազերային ճառագայթները, որոնք օգտագործում են նշանառության համար։

«Россия 24» показала прогноз погоды для бомбардировок Сирии (видео)
На телеканале «Россия 24» вышел прогноз погоды, в котором ведущая рассказала о благоприятных погодных условиях для бомбардировок РФ в Сирии. Она отметила, что российские военные очень удачно выбрали время для начала воздушной операции.
«Октябрь в Сирии в целом благоприятный для полетов месяц. Средняя скорость ветра – 2-4 метра в секунду, по климату в октябре всего один раз здесь могут наблюдаться сильные порывы до 15 метров. А дожди бывают лишь раз в 10 дней, причем самые интенсивные – до 18 мм осадков – обычно наблюдаются как раз на севере, там, где идет операция российских ВВС», – сообщила ведущая.
Также ведущая вкратце рассказала о погодных явлениях, характерных для осени в Сирии, и уточнила, что ни одно из них не помешает очередной бомбардировке.