Ռուսական նավերը ևս հրթիռակոծել են Սիրիայում ԻՊ դիրքերը (տեսանյութ)
Սիրիայի տարածքում ռուսական նավերը հրթիռակոծել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դիրքերը։ «ТАСС»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը հայտնել է պատպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն։
Նրա խոսքով՝ ահաբեկիչների դիրքերի հրթիռակոծմանը միացել են Կասպյան նավատորմի նավերը։
«4 նավ 26 թևավոր հրթիռ է արձակել 11 թիրախի ուղղությամբ։ Ըստ տվյալների՝ բոլոր թիրախները ոչնչացվել են. քաղաքացիական օբյեկտները չեն տուծել»,–ընդգծել է Շոյգուն։
Նա մանրամասնել է, որ ոչնչացվել են հրամանատարական կետեր, ռազմամթերքի 12 պահեստ, ռազմական տեխնիկա և ահաբեկիչների ուսումնական ճամբարներ։

Российские корабли обстреляли позиции ИГ в Сирии
Российские корабли обстреляли позиции террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) на территории Сирии. Об этом на встрече с президентом России Владимиром Путиным сообщил министр обороны Сергей Шойгу, передает ТАСС.
По его словам, объекты террористов были обстреляны ракетами. К стрельбам привлекались корабли Каспийской флотилии.
«Четыре ракетных корабля произвели 26 пусков крылатых ракет морского базирования «Калибр» по 11 целям. По данным объективного контроля все цели уничтожены, гражданские объекты не пострадали», – отметил глава Минобороны.
Шойгу пояснил, что были поражены пункты управления, 12 складов боеприпасов, скопления боевой техники и тренировочные лагеря террористов.