«Արևմտամետը» Դավալուից
Այն, որ սահմանադրական փոփոխությունների վերաբերյալ Ռոբերտ Քոչարյանի հնչեցրած գնահատականին պետք է արձագանքեին «բուֆետչիկ» Բուռնաշը, ով ունեցվածքը կորցնելու վախից պատանդի կարգավիճակում է հայտնվել, Բադեյան Արայիկը, ով ճամբարափոխության սիրահարներից է (ընդդիմադիր ՀԺԿ–ից մինչև ՀՀԿ), ինչպես նաև մի քանի օդիոզ ՀՀԿ–ականներ ու հաստիքայիններ, կանխատեսելի էր։ Ի վերջո, այդ մարդկանց հենց դրա համար են պահում։
Անկանխատեսելին «թունդ ընդդիմադիր» և համատեղությամբ Դավալու գյուղի «Արևմտամետների համաշխարհային կազմակերպության» ծպտյալ անդամ Արամ Զավենի Սարգսյանի լռությունն էր։ Բանն այն է, որ Քոչարյանի խոսքից հետո մի քանի ժամ նա չէր երևում բոլոր տիպի հաճախորդների վերջին հանգրվան հանդիսացող «1in.am»–ի տիրույթում ու ժողգործիքություն չէր անում երկրորդ նախագահի դեմ։
Մենք արդեն սկսել էինք անհանգստանալ, թե տեսնես՝ հո բան չի՞ պատահել Արամին, ու արդյոք ամեն ինչ նորմա՞լ է նրա առողջության հետ, երբ նա ի հայտ եկավ։ Հաճախորդաց բանակի այս կարկառուն ներկայացուցիչը կրկին իր տարերքի մեջ էր։ Հիշել էր հոկտեմբերի 27–ը։
Դե որ այդպես է, մենք էլ ենք ուզում հիշել, ավելի ճիշտ՝ հիշեցնել հոկտեմբերի 27–ը։
Արամը երևի մոռացել է, որ «Հոկտեմբերի 27»–ի գործի հետ կապված՝ նա և ՀՀԿ այն ժամանակվա ղեկավար Անդրանիկ Մարգարյանը պահանջում էին Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը։ Իսկ հիմա նույն Արամը սերժահաճո կոդերով փորձում է քննադատել Քոչարյանին՝ հիշելով «Հոկտեմբերի 27»–ի մասին։
Դավալուի «արևմտամետը» թերևս հնարավորություն է տեսել իր համար ու հիմա փորձում է գեղամյանական դպրոցի առաջատար սանի հայտ ներկայացնել։
Մենք արդեն գրել էինք, որ երկրորդ նախագահի խոսքը բացում է հաճախորդների բախտը։ Արամը հիմա իր բախտն է փորձում. ուրիշ բան պետք չէ փնտրել նրա ասածների մեջ։
Հ.Գ.։ Արդեն մի քանի օր է՝ Քոչարյանի թեմայով չի լսվում Շահնազարյան Դավիթի ձայնը։ Տեսնես՝ հո բան չի՞ պատահել։ Մի՞թե Բ26–ն անցել է խնայողական ռեժիմի։

«Прозападник» из Давалу
То, что на озвученную Робертом Кочаряном оценку конституционным изменениям должны были отреагировать оказавшийся от страха лишиться собственности в статусе заложника «буфетчик» Бурнаш, являющийся большим любителем смены лагерей Бадеян Араик (от оппозиционной Народной партии Армении до РПА), а также несколько одиозных республиканцев и штатных клиентов власти, было ожидаемо. Наконец, их именно для этого и держат.
Неожиданным было молчание «ярого оппозиционера» и по совместительству тайного члена «Мирового сообщества прозападников» села Давалу Арама Завеновича Саркисяна. Дело в том, что после выступления Кочаряна его несколько часов не было заметно на страницах сайта «1in.am», служащего пристанищем клиентов власти всех мастей, и он не «барабанил» против второго президента РА.
Мы уже было заволновались, не случилось ли с ним чего и всё ли у Арама в порядке, как он дал о себе знать. Этот яркий представитель армии клиентов власти снова был в своей стихии. Вспомнил 27 октября.
Если уж на то пошло, мы тоже вспомним 27 октября.
Наверное, Арам забыл, что в связи с делом «27 октября» он и тогдашний руководитель РПА Андраник Маргарян требовали отставки Сержа Саргсяна. Сейчас же Арам в угодных Сержу кодах пытается критиковать Кочаряна, вспоминая о «27 октября».
По-видимому, давалинский «прозападник» увидел для себя шанс, и сейчас пытается подать заявку на становление лучшим воспитанником школы Гегамяна.
Мы уже писали, что интервью второго президента выдало клиентам власти прекрасный шанс. Свою судьбу в этом плане пытает также Арам, и искать в его словах что-то весомое не стоит.
P.S. Уже несколько дней на тему Кочаряна не слышно голоса Шахназарян Давида. Не случилось ли с ним чего? Неужели на Баграмяна 26 перешли на эконом-режим?