«Lifenews»–ի լրագրողներին արտաքսել են Բաքվից
Ռուսական «Lifenews» հեռուստաընկերության լրագրողներն արտաքսվել են Բաքվից: Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի մամուլի ծառայության պետ Հիքմեթ Հաջիեւը:
Հաջիևի խոսքով՝ «Lifenews»-ի աշխատակազմը երկիր է մուտք գործել առանց հավատարմագրման, «խեղաթյուրել է» փաստերը և հաղորդել «կողմնակալ» տեղեկատվություն:
Ըստ Հաջիևի՝ ռուս լրագրողները «սադրիչ» գործողություններ են իրականացրել, մինչդեռ ադրբեջանական կողմը բարեհամբույր վերաբերմունք է ցույց տվել, և այդ ամենը հաշվի առնելով՝ իրենք նպատակահարմար չեն գտել նրանց թողնել Ադրբեջանում:

Журналистов «LifeNews» выдворили из Азербайджана
Сотрудники российского телеканала «LifeNews» выдворены из Азербайджана. Об этом сообщил глава пресс-службы МИД страны Хикмет Гаджиев.
По его словам, сотрудники «LifeNews» действовали в республике без аккредитации, а также искажали реальную ситуацию. Он отметил, что журналисты этого телеканала и ранее предоставляли искаженную информацию о конфликте в Нагорном Карабахе.
«Азербайджанская сторона проявила в отношении них добрые намерения, но сотрудники «LifeNews» продолжили свою провокационную деятельность. Учитывая все это, было признано нецелесообразным их пребывание в Азербайджане», – сказал Гаджиев.