Ապրիլի 7-ին Մեդվեդևը կլինի Երևանում
Ապրիլի 7-8-ը ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը կլինի Հայաստանում և Բաքվում։ Այս մասին նշվում է ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքում։
Լուրջ մտահոգություն հայտնելով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակի սրման առնչությամբ՝ Մեդվեդևն ընդգծել է հրադադարի ռեժիմի պահպանման խիստ անհրաժեշտությունը և քաղաքական կարգավորման գործընթացի վերսկսման կարևորությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ՀՀ ղեկավարության հետ ծրագրվում է քննարկել երկկողմ օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ երկու երկրների համագործակցությունը տնտեսության, էներգետիկայի, արդյունաբերության, տրանսպորտային ենթակառուցվածքների և այլ ոլորտներում։

7 апреля Медведев посетит Армению
Официальный визит председателя правительства России Дмитрия Медведева в Ереван состоится в ранее согласованные сроки – 7 апреля. 8 апреля он отбудет в Азербайджан. Об этом сообщается на официальном сайте правительства РФ.
Медведев выразил серьёзную озабоченность в связи с обострением ситуации вокруг Нагорного Карабаха, подчеркнул необходимость строгого соблюдения режима прекращения боевых действий и важность скорейшего возобновления процесса политического урегулирования.
В ходе переговоров с руководством Армении планируется обсудить весь комплекс вопросов двусторонней повестки дня, включая сотрудничество в сферах экономики, энергетики, промышленности, транспортной инфраструктуры и других областях.