Ջորջ Բուշը պարել է Դալլասում զոհված ոստիկանների հոգեհանգստի արարողությանը (տեսանյութ)
ԱՄՆ նախկին նախագահ Ջորջ Բուշ կրտսերը պարել է Դալլասում զոհված ոստիկանների հոգեհանգստի արարողությանը։ «The Telegraph»–ի փոխանցմամբ՝ դա կատարվել է երկրի ռազմական օրհներգի կատարման ժամանակ։ Բուշը բռնել էր կնոջ՝ Լորայի և ԱՄՆ առաջին տիկին Միշել Օբամայի ձեռքերից։
«Daily Express»–ի փոխանցմամբ՝ Միշելը շփոթված էր Բուշի նման պահվածքից, որի պարն իրարանցում է առաջացրել սոցցանցերում։ «Twitter»–ի որոշ օգտատերեր քննադատել են նրա այդ քայլը, իսկ ոմանք էլ ծիծաղելի են անվանել ԱՄՆ նախկին առաջնորդին։
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 8–ի գիշերը Դալլասում ոստիկանների կամայականությունների դեմ բողոքի ակցիայի ընթացքում կրակ էր բացվել իրավապահների ուղղությամբ. կատարվածի հետևանքով 5 ոստիկան էր մահացել։ Դիպուկահարը ոչնչացվել է ռոբոտի օգնությամբ:

Джордж Буш приплясывал на панихиде по погибшим в Далласе полицейским (видео)
Бывший президент США Джордж Буш-младший приплясывал на панихиде по погибшим в Далласе (штат Техас) полицейским. Как сообщает «The Telegraph», это произошло во время исполнения «Боевого гимна республики». За одну руку он держал свою жену Лору, за другую – супругу действующего главы государства Мишель Обаму.
Как отмечает «Daily Express», первая леди США была смущена поведением Буша. Его танец вызвал бурное обсуждение в соцсетях: некоторые пользователи «Twitter» раскритиковали поступок бывшего главы государства, а некоторые сочли его забавным.
Напомним, что в ночь на 8 июля в Далласе во время акции протеста против произвола полиции была открыта стрельба по группе стражей порядка. 3 сотрудников правоохранительных органов погибли на месте, 2 позже умерли в больнице. Еще 6 полицейских получили ранения. Подозреваемый в нападении был заблокирован стражами порядка на подземной парковке и ликвидирован с использованием робота.