ՀՀ–ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Հեֆֆերնը՝ ԱՄՆ պետքարտուղարի նոր օգնական
Հայաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Հեֆֆերնը կփոխարինի ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի և Եվրասիայի գծով օգնական Վիկտորյա Նուլանդին, որը հեռանում է իր պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում է ռումինական «Profit.ro»–ն։
«Նուլանդի հեռանալու մասին տեղեկատվությունը հաստատել են ԱՄՆ Պետքարտուղարության ներկայացուցիչները, սակայն նրանք հրաժարվել են հաղորդել՝ ինքնակա՞մ է արդյոք նա թողել պաշտոնը, թե նրան հեռացրել է նոր նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը»,–հայտնում է թերթը։
«Associated Press»–ն իր հերթին փոխանցում է, որ բացի Նուլանդից՝ ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը լքում է պետքարտուղարի մի քանի այլ օգնական ևս՝ Պատրիկ Քեննեդին, Ջոյս Բարրը և Միշել Բոնդը։

Экс-посол США в Армении может сменить Викторию Нуланд
Бывший посол США в Армении Джон Хефферн сменит на посту помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Викторию Нуланд, которая покидает свой пост. Об этом со ссылкой на свои источники сообщило румынское издание «Profit.ro».
«Информацию об уходе Нуланд подтвердили представители Государственного департамента США, но при этом они отказались сообщить, добровольно ли она покидает свой пост, или же её уволила администрация нового президента Дональда Трампа», – подчёркивает издание.
Агентство «Associated Press» уточняет, что помимо Нуланд внешнеполитическое ведомство покидают и несколько других помощников госсекретаря – Патрик Кеннеди, Джойс Барр и Мишель Бонд.