ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 3-ի՝ ժամը 11.00-ի դրությամբ՝ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Լոռու մարզի Հարթագյուղ, Արագածոտնի մարզի Զովասար, Գառնահովիտ, Ծաղկասար, Ոսկեթաս, Կարմրաշեն, Զարինջա, Հակո, Կանչ, Ջրամբար, Նիգավան, Ճարճակիս, Միջնատուն, Շենկանի գյուղերի ավտոճանապարհները, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի միջհամայնքային ավտոճանապարհները և Աբովյան-Ջրաբեր, Թալին-Արմավիր, Ողջի-Գտաշեն, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Թլիկ, Իրինդ, Լուսակն, Կաթնաղբյուր, Կաքավաձոր, Եղնիկ, Արտենի, Արտաշավան, Դդմասար, Մաստարա, Ներքին Բազմաբերդ, Վերին Բազմաբերդ, Ներքին Սասնաշեն, Վերին Սասնաշեն, Պարտիզակ, Օթևան, Արևուտ, Գետափ, Դավթաշեն, Դիան, Ագարակավան, Աշնակ, Մեծաձոր, Ակունք, Շղարշիկ, Հացաշեն, Թաթուլ, Ցամաքասար, Նոր Արթիկ, Սուսեր, Դաշտադեմ, Սորիկ, Միրաք, Շողակն, Լուսագյուղ, Սարալանջ, Ավշեն, Մելիքգյուղ, Սիփան, Սադունց, Բերքառատ, Գեղադիր, Գեղաձոր, Գեղարոտ, Լեռնապար, Ծաղկահովիտ, Ծիլքար, Հնաբերդ, Միրաք, Նորաշեն, Ջամշլու, Ռյա Թազա, Վարդաբլուր, Կանիաշիր (Սանգյառ) գյուղերի ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը, Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածը, Աբովյան-Ակունք, Աբովյան-Զառ-Սևաբերդ, Կապուտան-Հատիս-Զովաշեն, Գյումրի-Ամասիա, Անի Պեմզա-Գյումրի և Լոռու մարզի բոլոր ավտոճանապարհները:
Արագածոտնի, Արմավիրի, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Տավուշի, Լոռու, Գեղարքունիքի մարզերում, Մ-2 ավտոճանապարհի Տիգրանաշենի ոլորաններում և Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում, բացի կցորդիչով ավտոմեքենաներից:
Դժվարանցանելի են Քարվաճառ-Սոթք ավտոճանապարհը, Հադրութի, Շուշիի, Շահումյանի, Քաշաթաղի շրջանների ճանապարհները:

Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей
3-го февраля по положению на 11:00 в Армении есть труднопроходимые и закрытые автодороги, сообщает министерство ЧС РА
Закрыты автодороги сел Зовасар, Гарнаовит, Цахкасар, Воскетас, Кармрашен, Заринджа, Ако, Канч, Джрамбар, Мигаван, Чарчакис, Миджнатун, Шенкани, Талин-Армавир Арагацотнского марза, Абовян-Джрабер, автодороги села Артагюх Лорийского, Берд-Чамбарак, Вохджи-Гташен, а также автодороги Ширакского марзов, а также межобщинные автодороги сел Ашоцк и Амасия.
Труднопроходимы автодороги автодороги сел Тлик, Иринд, Лусакн, Катнахпюр, Какавадзор, Егник, Артени, Арташаван, Ддмасар, Мастара, Неркин Базмадерд, Верин Базмаберд, Неркин Саснашен, Верин Саснашен, Партизак, Одеван, Аревут, Гетап, Давташен, Диан, Агаракаван, Ашнак, Мецадзор, Акунк, Шхаршик, Ацашен, Татул, Цамаксар, Нор Артик, Сусер, Даштадем, Сорик, Шохакн, Лусагюх, Сараландж, Авшен, Меликгюх, Сипан, Садунц, Бергарат, Гехадир, Гехадзор, Гехарот, Лернапар, Цахкаовит, Цилкар, Хнаберд, Мирак, Норашен, Джамшлу, Рья Таза, Вардаблур, Каниашир (Сангяр) Арагацотнского марза, перевал Варденяц, Сотк-Карвачар (М-11), Абовян-Акунк, Абовян-Зар-Севаберд, Капутан-Атис-Зовашен, Гюмри-Амасия, Ани Пемза-Гюмри и все автодороги Лорийского марза.
На автодорогах марзов Арагацотн, Армавир, Котайк, Ширак, Сюник, Тавуш, Лори и Гехаркуник, на поворотах Тигранашена и на участке Сараван-«Зангер» местами наблюдается гололедица.
Согласно данным Департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей при использовании противоскользящих цепей, кроме машин с прицепом.
В Нагорно-Карабахской Республике труднопроходима автодорога Карвачар-Сотк и дороги Гадрута, Шуши, Шаумяна, Кашатага.