Արամ Կարապետյանը կարծում է, որ շրջանակային համաձայնագիր կստորագրվի
-Հունվարի 25-ին Սոչիում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների միջև կայանալիք հանդիպումը կլինի հերթական-հերթապահ, որից հետո կլինի լուրջը,- «7օր»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը։
Նա կարծում է, որ հերթական-հերթապահը կվերջանա «ինչ-որ կոմունիկեով».
-Մայնդորֆյան փաստաթղթի նման  մի բան կստորագրվի։
Արամ Կարապետյանի համոզմամբ, «տակից» գործընթացներ կտարվեն.
-Եթե «Գազպրոմը» ստորագրեց պայմանագիր, որ 2011-ին 2 մլրդ խմ գազ է գնելու Ադրբեջանից, իսկ Ադրբեջանը ներքին օգտագործման գազ քիչ ունի, կարելի է ենթադրել, որ Ադրբեջանն իր դիվանագիտական քայլերից մեկն արեց։ Դրա համար էլ կարծում եմ, որ և՛ Հայաստանին, և՛ Ադրբեջանին չկորցնելու համար ինչ-որ մի բան կանեն։
«Այս տարվա ընթացքում հնարավո՞ր է, որ շրջանակային համաձայնագիր ստորագրվի» հարցին, Արամ Կարապետյանը պատասխանել է.

Арам Карапетян считает, что будет подписано рамочное соглашение
«25 января в Сочи встреча между президента России, Армении и Азербайджана будет очередной-дежурной, после чего наступит серьезная часть», - сказал в беседе с «7or» председатель партии « Новые времена» Арам Карапетян.
Он считает, что очередная-дежурная встреча завершится каким-то коммюнике.
«Будет подписано нечто похожее на Майндофский документ», - добавил он.
По убеждению Карапетяна, будут вестись подковерные процессы.
«Если «Газпром» подпишет договор, что в 2011 году будет закупать 2 млрд. куб. газа у Азербайджана, а Азербайджан для внутреннего потребления имеет мало газа, можно предположить, что Азербайджан сделал один из своих дипломатических шагов. Поэтому считаю, чтобы не потерять  и Армению, и Азербайджан что-то они сделают», - считает политик.
На вопрос возможно ли подписание в нынешнем году рамочного соглашения Арам Карапетян ответил: «Думаю, да».