Ա. Դավթյանը դժվարացել է ժամկետներ նշել
ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Դավթյանը քաղաքական տարվա սկիզբ համարելով հունվարի 12-ը, երբ ՍԴ-ն իր դիրքորոշումն արտահայտեց հայ-թուրքական արձանագրությունների վերաբերյալ՝ ասել է.
-Եթե ՍԴ որոշման ուժի, նրա իրավական ազդեցության վերաբերյալ թերահավատներ կան, ապա Թուրքիայի առաջին դեմքերի ջղաձիգ արտահայտությունները լավագույն ապացույցն են, որ թերահավատների մոտ որևէ կասկած չլինի։
«Թուրքիայի խորհրդարանը մինչև ապրիլի 24-ը կվավերացնի՞ արձանագրությունները, թե՞ ոչ» հարցին Ա. Դավթյանը պատասխանել է, թե դժվարանում է ժամկետներ նշել։

А. Давтян затруднился отметить сроки
Депутат парламентской фракции РПА Артак Давтян, считая началом политического года 12-е января, когда Конституционный суд выразил свою позицию относительно армяно-турецких протоколов, сказал:
«Если есть сомнения относительно силы решения КС, его влиятельности, то нервные заявления первых лиц Турции явились лучшим доказательством, чтобы у мнительных не осталось никакого сомнения».
На вопрос о том ратифицирует ли парламент Турции протоколы до 24-го апреля, А. Давтян сказал, что он затрудняется отметить сроки.