Արա Սիմոնյանը կողմ է քվեարկելու հայ–թուրքական արձանագրություններին
Այսօր առաջին անգամ խորհրդարանի աշխատանքներին որպես պատգամավոր մասնակցող, թիվ 10 ընտրատարածքից ընտրված Արա Սիմոնյանը, այդուհանդերձ, պատասխանել է մի շարք հարցերի։ «7օր»-ի թղթակիցը նրանից մասնավորապես հետաքրքվել է՝ եթե հայ-թուրքական արձանագրությունները ներկայացվեն ՀՀ ԱԺ-ի վավերացմանը, նա դրակա՞ն կքվեարկի.
-Ես կողմ եմ այդ արձանագրություններին,- պատասխանել է նա։
Ա. Սիմոնյանը նաև նշել է, որ գրեթե բոլոր պատգամավորներին ճանաչում է, և նրանց բոլորին էլ իր համագործակցությունն է առաջարկում.
-Ակնկալում եմ նրանց կողմից նույն համագործակցությունը։
«Ազգային միաբանություն» կուսակցությունը ներկայացնող պատգամավորի խոսքերով՝ ԱԺ-ում իր առաջին օրը շատ լավ է անցել, և ադապտացվելու խնդիր չի ունեցել.
-Հո անմարդաբնակ կղզի չե՞մ եկել։ Ի՛մ Հայաստանն է, մե՛ր ժողովուրդն է, մե՛ր պատգամավորներն են,- նշել է Ա. Սիմոնյանը։
Իսկ հարցին, թե հատկապես ո՞ր խնդիրների վրա է իր ուշադրությունը դարձնելու, և ի՞նչ օրենսդրական նախաձեռնությամբ է պատրաստվում հանդես գալ, նա այսպես է պատասխանել.

Ара Симонян будет голосовать за армяно-турецкие протоколы
Сегодня впервые в работе парламента участвующий в качестве депутата, избранный в 10-м избирательном участке Ара Симонян, тем не менее, ответил на ряд вопросов. Корреспондент «7or», в частности, поинтересовался у него, если армяно-турецкие протоколы будут представлены на ратификацию НС РА, он положительно проголосует?
«Я за эти протоколы», - ответил он.
А.Симонян отметил также, что почти всех депутатов знает и всем им предлагает свое сотрудничество.
«Ожидаю от них того же сотрудничества», - сказал он.
По словам депутата, представляющего партию «Национальное единение», первый день его в НС прошел очень хорошо, и у него не было проблемы адаптации.
«Я же не пришел в необитаемый остров? Моя Армения, мой народ, наши депутаты», - отметил А.Симонян.
А на вопрос, особенно на какие задачи он будет обращать свое внимание и с какой законодательной инициативой готовится выступить, он сказал: «Посмотрим, сегодня первый день».