Ինչպե՞ս կքվեարկի ԲՀԿ-ն
Առաջիկայում ՀՀ ԱԺ-ում խորհրդարանական լսումներ են տեղի ունենալու պատգամավորների կողմից քննադատության արժանացած Հարկերի մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրինագծի փաթեթի վերաբերյալ:
Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ Բագավաճ Հայաստան խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը 7օր-ին ասել է, որ իրենք վերապահումներ ունեն այդ փաթեթի հետ կապված և խորհրդարանական լսումների ժամանակ կնեկայացնեն իրենց առաջարկները:
-Եթե մեր առաջարկած լրամշակումներն ընդունվեն, բնականաբար կլինենք կողմ, եթե չընդունվեն, իհարկե ո՛չ,- ասել է Ն. Զոհրաբյանը:

Как будет голосовать ППА?
В ближайшие дни в НС РА состоятся парламентские слушания относительно пакета законопроекта о внесении изменений и дополнений в закон о налогах, который удостоился критики депутатов.
Сегодня во время парламентских брифингов член парламентской фракции «Процветающая Армения» (ППА) Наира Зограбян сказал «7or», что у них есть оговорки в связи с этим пакетом и во время парламентских слушаний они представят свои предложения.
«Если предложенные нами доработки будут приняты, естественно мы будем за, если же не будут приняты, то конечно - нет», - сказала Н. Зограбян.