ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար. «Խրամուղիների որևիցե տեղաշարժ կբերի լրացուցիչ ծախսերի»
ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արթուր Աղաբեկյանը «7օր»-ին ասել է, որ ԼՂ-ի տարածքներից որևէ մեկի հանձնումը մի շարք խնդիրներ կառաջացնի։
-Ցանկացած տեղաշարժ նշանակում է բավականին մեծ ֆինանսական ծախսեր, որովհետև այսօր առաջնագիծը կահավորված է համապատասխան պաշտպանական խորության։ Դա նշանակում է, որ յուրաքանչյուր կահավորված խրամուղի ունի իր հստակ նշանակությունը և դերը հավանական հակառակորդին ոչնչացնելու համար և եթե որևիցե տեղաշարժ լինի, ապա դա կբերի լրացուցիչ ծախսերի և ներդրումների։ Ինչ-որ տեղ նաև հոգեբանական լուրջ կորուստ կլինի ստորաբաժանումների մոտ, որոնք պետք է ստիպված լինեն 10 տարի կահավորած այդ խրամուղիները, կահավորած պաշտպանությունը թողնեն և զբաղվեն նոր կահավորմամբ։

Бывший замминистра РА: «Любое передвижение приведет к дополнительных расходам»
Бывший замминистра обороны РА, член фракции АРФД Артур Агабекян сказал «7or», что сдача какой-либо из территорий Нагорного Карабаха приведет к ряду проблем.
«Любое передвижение означает достаточно большие финансовые расходы, поскольку сегодня передовая линия имеет соответствующую глубину обороны. Это означает, что каждая обставленная траншея имеет конкретное назначение и роль для уничтожения вероятного противника и если будет какой-либо сдвиг, то это приведет к дополнительным расходам и вкладам. В какой-то мере у подразделений будут и психологические потери, которые будут вынуждены оставить застроенные на протяжении 10 лет  траншеи и заняться обустраиванием новых траншей», - отметил бывший замглавы Минобороны РА.