2010թ. որոշ հեռուստաընկերություններ փակելու մտադրություն չկա՞
Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախագահ Գրիգոր Ամալյանից «Հենարան» մամուլի ակումբում այսօր «7օր»-ը հետաքրքվել է, թե իրականությանը որքանո՞վ են համապատասխանում այն տեղեկությունները, թե 2010թ. որոշ հեռուստաընկերություններ փակելու մտադրություններ կան։ Գ. Ամալյանը հարցին անկեղծ է պատասխանել.
-Ի՞նչ եք կարծում՝ եթե նման տրամադրություններ ու մտադրություն լինեին, հիմա ձեր լրագրողական հարցով ես պե՞տք է հելնեի, ասեի՝ գիտե՞ք ինչ, ես ստիպված եմ ասել այդ։ Իհարկե՝ չկա՛ն, դա ի՞նչ մոտեցում է։ Պատասխանը շատ պարզ է՝ անհեթեթ հարց է։ Կարծում եմ, որ իրոք հարցն ընդամենը հռետորական է՝ հնչած լինելու համար, որ հետո կարելի է լրագրողական ինչ-որ մեկնաբանություն անել։

Нет намерения закрывать некоторые телекомпании в 2010-м году?
В пресс-клубе «Энаран» (опора) «7or» поинтересовался у председателя Национальной комиссии телевидения и радио Григора Амаляна, насколько соответствует действительности то сведение, что есть намерение закрыть некоторые телекомпании в 2010-м году.
«Как Вы считаете, если б были подобные настроения и намерения, сейчас я с вашим журналистским вопросом должен был встать и сказать, знаете, что я вынужден сказать это. Конечно, нет, что это за подход? Ответ очень ясен - вопрос очень нелепый. Думаю, что, действительно, вопрос просто риторический - для того, чтобы он прозвучал, чтобы было возможным потом сделать какой-то журналистский комментарий», - заявил Г. Амалян.