Հայկական կողմի պատասխանը Ադրբեջանի ԱԳ նախարարին կտրվի Փարիզում
Ադրբեջանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլհան Պոլուխովն ասել է, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ Փարիզում կայանալիք հանդիպման ժամանակ քննարկելու է Ադրբեջանի կողմից ընդունված մադրիդյան սկզբունքների վերաբերյալ Հայաստանի պատասխանը։
-ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն ադրբեջանական կողմին կներկայացնեն հայկական կողմի պատասխանները,-ասել է նա։
Էլհան Պոլուխովի խոսքերով՝ Փարիզում Ադրբեջանի արտգործնախարարը հանդիպում կունենա նաև Ֆրանսիայի նախագահի արտաքին հարցերով խորհրդականի հետ։
-Հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն երկկողմանի հարաբերություններ, տարածաշրջանում ընթացող իրադարձությունները, ղարաբաղյան հակամարտությունը,-հայտարարել է նա։

Ответ армянской стороны будет представлен главе МИД Азербайджана в Париже
Официальный представитель Министерства иностранных дел Азербайджана Эльхан Полухов сообщил, что министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров обсудит во время предстоящей встречи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ во Франции ответ армянской стороны на принятые Азербайджаном Мадридские принципы.
«Сопредседатели Минской группы ОБСЕ представят азербайджанской стороне ответы армян»,- сказал Э.Полухов.
По словам Э.Полухова, в Париже глава МИД Азербайджана также встретится с советником  президента Франции по внешнеполитическим вопросам.
«На встрече будут обсуждены двусторонние отношения, события, происходящие в регионе, Нагорно-Карабахский конфликт», - сказал Э.Полухов.