Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ֆրանսիա
Մարտի 9-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եռօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ֆրանսիա։  Այցի շրջանակներում նախատեսված են Սերժ Սարգսյանի հանդիպումները Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի, Սենատի նախագահի, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ:
Ըստ ոչ պաշտոնական տեղեկատվության, հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր, ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորումը, հայ-թուրքական գործընթացն ու տարածաշրջանային այլ հարցեր:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ Ֆրանսիայում Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հանդիպել էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին: Նշվում էր, որ համանախագահները Մամեդյարովին պետք է ներկայացնեն մադրիդյան սկզբունքների նորացված տարբերակի վերաբերյալ հայկական կողմի պատասխանը։ Նշենք նաև, որ այս ամիս նախատեսվում է նաև Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի այցը Փարիզ, որի շրջանակում նա ևս կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։

Серж Саргсян с официальным визитом направится во Францию
9-го марта президент РА Серж Саргсян с трехдневным официальным визитом направится во Францию. В рамках визита запланированы встречи Сержа Саргсяна с президентом Франции Николя Саркози, председателем Сената, другими высокопоставленными лицами.
Согласно неофициальным данным, в ходе встреч будут обсуждено двустороннее армяно-французское сотрудничество, урегулирование Карабахского конфликта, армяно-турецкий процесс и другие региональные вопросы.
Напомним,  на прошлой неделе Глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров во Франции встречался с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Отмечалось, что сопредседатели должны были представить Мамедъярову ответы армянской стороны относительно обновленного варианта Мадридских принципов. Отметим также, что  в этом месяце предусматривается также визит главы МИД Армении Эдварда Налбандяна в Париж, в рамках которого он также встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.