Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի՞ Էրդողանին
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ապրիլի 12-13-ը կմասնակցի ԱՄՆ-ում կայանալիք «միջուկային գագաթաժողովին»։ Միացյալ Նահանգներում Թուրքիայի հետ կանչված դեսպան Նամիկ Թանն ԱՄՆ-ում կլինի Էրդողանի ժամանումից մեկ օր առաջ։ Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումից հետո Թուրքիան հետ էր կանչել իր դեսպանին, իսկ Էրդողանը չեղյալ էր հայտարարել իր նախապես ծրագրավորած այցը ԱՄՆ։ Այնուհանդերձ, «Sky Türk»-ի փոխանցմամբ, Թուրքիայի վարչապետն ապրիլի 12-13-ը կլինի Միացյալ Նահանգներում։
«Միջուկային գագաթաժողովին» մասնակցելու է նաև ՀՀ նախագահը։ ԱՄՆ-ում Սերժ Սարգսյանի և Էրդողանի հնարավոր հանդիպման մասին առայժմ ոչինչ չի ասվում։

Серж Саргсян встретится с Эрдоганом?
Премьер Турции Реджеп Тайип Эрдоган 12-13 апреля в США будет участвовать на международной конференции по ядерной безопасности. Отозванный ранее посол Турции Намик Танн  прибудет в США на день ранее Эрдогана. Напомним, что Турция отозвала своего посла из США «для консультаций» после того, как Комитет по внешним отношениям Палаты представителей Конгресса США принял резолюцию о признании Геноцида армян, а Эрдоган отменил свой ранее запланированный визит в США. Тем не менее, как предаёт "Sky Türk", премьер Турции 12-13 апреля будет в  США.
На конференции по ядерной безопасности будет участвовать также и президент РА.  О возможной встрече Сержа Саргсяна и Эрдогана в США пока ничего не сообщается.