Էրդողանն ուղերձներով է մեկնելու Վաշինգտոն
Թուրքական ԶԼՄ-ն տեղեկացնում է, որ ապրիլի 12-13-ը Վաշինգտոնում Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Էրդողանը Հայաստանի նախագահին փոխանցելու է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի համար անհրաժեշտ է երկու կողմի ղեկավարների ուժեղ կամքը, արձանագրությունների վավերացման համար անհրաժեշտ է կանգնեցնել Սփյուռքի գործողությունները և համատեղ խոսել Մինսկի գործընթացի վերաբերյալ:
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային էլ Թուրքիայի վարչապետը 3 ուղերձ է ներկայացնելու՝ ճնշում գործադրել, որ Հայաստանն ընդունի մադրիդյան փաստաթուղթը, Կովկասում կայունության համար թե՛ ԼՂ խնդրում, թե՛ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մեջ ԱՄՆ-ը պետք է իր դերակատարումն իրականացնի, և Թուրքիան Բաքվից չի կարող հրաժարվել:

Эрдоган отправится в Вашингтон с обращениями
Турецкие СМИ сообщают, что 12 -13 апреля в Вашингтоне премьер Турции Реджеп Тайип Эрдоган передаст президенту Армении, что для урегулирования процесса армяно-турецких отношений необходима сильная воля глав двух государств, для ратификации протоколов необходимо остановить действия Диаспоры и совместно говорить о процессе Минска.
А президенту США Бараку Обаме премьер Турции представит 3 обращения: оказать давление, чтобы Армения приняла Мадридский документ; США должны сыграть свою роль в вопросе стабильности на Кавказе, в проблеме Нагорного Карабаха, в урегулировании армяно-турецких отношений; Турция не может отказаться от Баку.