Սահակաշվիլին զինկոմիսարիատում զինվորական հաշվառման է կանգնել
Վրաստանի նախկին նախագահ եւ Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին Facebook-յան իր էջում հայտնել է, որ զինկոմիսարիատում զինվորական հաշվառման է կանգնել:
«Բժշկական հանձնաժողովով անցա եւ զինվորական հաշվառման կանգնեցի Սվյատոշինսկի զինկոմիսարիատում: Առողջությունս գերազանց է, զինվորական ծառայության համար պիտանի եմ, այնպես որ՝ պատրաստ եմ զենքը ձեռքիս պաշտպանել Ուկրաինան»,- գրել է նա:
Սրա հետ կապված Սահակաշվիլին նաեւ նշել է, որ «անչափ հաճելի եւ բարեսիրտ բուժանձնակազմ» էր, որն աշխատում է այնքան էլ ոչ լավ պայմաններում, եւ զինկոմիսարիատների ու նրանց անձնակազմերի ֆինանսավորումը կտրուկ մեծացնելու անհրաժեշտություն կա:

Михаил Саакашвили встал на военный учет в военкомате
Бывший президент Грузии и экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили на своей странице в «Facebook» сообщил, что встал на военный учет в военкомате.
«Прошёл медицинскую комиссию и встал на военный учёт в Святошинском военкомате. Здоровье отличное, пригоден к военной службе, так что готов с оружием в руках защищать Украину», – написал он.
В связи с этим Саакашвили также отметил «очень приятный и отзывчивый медперсонал», который работает в не очень хороших условиях и необходимость резкого увеличения финансирования военкоматам и их сотруднкам.