Հուլիսի 19-ին կկայանա Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ որոշման դեմ բողոքի քննությունը
Վերաքննիչ քրեական դատարանում, դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, հուլիսի 19-ին` ժամը 14:00-ին, տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Քոչարյանի պաշտպանական թիմը:
2018 թվականի հուլիսի 30-ին՝ Ռ․ Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրելուց 4 օր անց, կալանք է դրվել նրա ինչպես գույքի, այնպես էլ բանկային հաշիվների վրա:
Հունիսի 7-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել էր պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը՝ արձանագրելով Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում:

19 июля состоится рассмотрение апелляции решения об аресте имущества Кочаряна
В Апелляционном уголовном суде 19 июля в 14:00 под председательством судьи Арсена Никогосяна состоится рассмотрение апелляции, приведенной прокуратурой на решение судьи Анны Данибекяна о наложении ареста на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Как передает «Арменпресс», об этом говорится в заявлении группы защиты Кочаряна.
30 июля 2018 года, через 4 дня после предъявления обвинения Кочаряну, был наложен арест на его имущество и банковские счета.
7 июня суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян частично удовлетворил апелляцию адвоката Ованеса Худояна, зафиксировав нарушение прав Роберта Кочаряна.