Փաշինյանի անձնական ծախսերը՝ «մահվան վերելակների» և հուսահատության «Գազելների» արանքում (տեսանյութ)
Վարչապետ դառնալուն պես Փաշինյանն իրենից հրաշք սպասողներին առաջարկեց աղքատությունը հաղթահարել սեփական գլխում ու անցավ․․․ սեփական աղքատության հաղթահարման գործին։
«Տնտեսական հեղափոխությունն» առայժմ տեսանելի ու լուրջ արդյունքներ է գրանցում միայն Նիկոլ Փաշինյանի և իր շրջապատի մոտ։ Պետական բյուջեն մսխվում է անխնա ձևով։
«Հայաստանն իմ օջախն է, ժողովուրդն իմ ընտանիքն է» ծրագրի շրջանակներում պետական բյուջեն օգտագործվում է ընտանեկան բյուջեի պես։ Փաշինյանը գումարներ է ծախսում թանկարժեք ինքնաթիռային շրջագայությունների, զրահապատ նոր «Մերսեդեսների», թիմակիցներին պարգևավճար տալու, գաղտնի ձևով աշխատավարձեր կրկնապատկելու, ապօրինաբար զավթած առանձնատան «ռեմոնտն» իրականացնելու վրա։ Ու սրանք միայն երևացող մասերն են։
Պարզվում է՝ թռիչքաձև տնտեսական աճ խոստացած, բայց 2020թ․ համար 4,9 տոկոս ՀՆԱ աճ պլանավորած կառավարությունը նախատեսում է հաջորդ տարի 55 միլիոն դոլար ծախսել նոր ինքնաթիռի ձեռքբերման համար, որպեսզի Փաշինյանը շուրջերկյա ճանապարհորդություններ անելիս կանգառներ չունենա։
Փաստորեն, երբ խոսքը վերաբերում է հպարտ քաղաքացիներին, հայտարարվում է, որ դեռ փող չկա ու պետք է սպասել։ Իսկ երբ խոսքն անձամբ «ժողովրդի» վարչապետի հաճույքներին է վերաբերում, գումարներ միշտ գտնվում են։
Տեղին է հիշեցնելը, որ «ընդդիմադիր» աշխատած ժամանակ կամ երբ նոր էր վարչապետ դարձել, Փաշինյանը խոստանում էր վերացնել Երևանում գործող «մահվան վերելակները» և վերջ դնել «հուսահատության «Գազելներին»»։
Վերելակների մասով նա որպես «Ելք» դաշինքի անդամ պլանավորում էր իշխանություն ունենալու դեպքում գործարան հիմնել։ «Գազելների» պահով էլ ասում էր, որ շատ արագ վերջ կտա այդ պատկերին։
Փաշինյանից խոստումների ու ստերի պահով հետ չմնաց նաև քաղաքական ծաղրածուն՝ «Սուպեր մաման»՝ Կարգին Հայկոն, նույն ինքը՝ էյֆորիկ մթնոլորտում տեղի ունեցած ընտրություններում 80 տոկոս «խփած» Հայկ Մարությանը։
Բայց ինչպես և սպասվում էր, «մահվան վերելակներն» ու «հուսահատության «Գազելները»» շարունակում են սպասարկել հպարտ քաղաքացիներին, իսկ ահա հեղափոխության առաջնորդի սիրտը «դրախի առանձնատուն», «կյանքի «Մերսեդես»» և «սրտի ինքնաթիռ» է ուզում։

Личные затраты Пашиняна на фоне «лифтов смерти» и ««Газелей» отчаяния» (видео)
Став премьером, Пашинян предложил ожидающим от него чуда преодолеть бедность в своих головах и приступил к… делу преодоления бедности в своем кармане.
«Экономическая революция» сейчас заметна и фиксирует серьезные результаты лишь у Никола Пашиняна и его окружения. Государственный бюджет растрачивается беспощадным образом.
В рамках программы «Армения – мой очаг, народ – моя семья» государственный бюджет используется подобно семейному бюджету. Пашинян растрачивает огромные суммы на дорогостоящие авиапутешествия, на новые бронированные «Мерседесы», на премирование членов своей команды, на тайное удвоение их зарплат и на ремонт незаконно захваченного особняка. И это – лишь видимая часть айсберга.
Выясняется, что обещавшее экономический взлет, но предусмотревшее на 2020-й рост ВВП в 4,9 процентов правительство планирует потратить в следующем году 55 млн долларов на приобретение нового самолета, чтобы Пашинян имел возможность осуществлять свои круглосуточные путешествия без остановок.
Фактически, когда речь касается гордых граждан, заявляется, что денег пока нет, и нужно подождать. Когда же речь идет о кайфах «народного» премьера, деньги всегда находятся.
Уместно напомнить, что во время работы «оппозиционером» и в бытность новоиспеченным премьером Пашинян обещал ликвидировать в Ереване «лифты смерти» и положить конец ««Газелям» отчаяния».
По части лифтов он, как член альянса «Выход», планировал в случае получения власти открыть завод по производству лифтов. Касательно же «Газелей» он говорил, что очень быстро положит этому явлению конец.
В плане обещаний и лжи от Пашиняна не отстал и его политический клоун «Супер мама» – Каргин Айко или Айк Марутян, «набивший» на выборах в атмосфере эйфории 80 процентов.
Однако, как и ожидалось, «лифты смерти» и ««Газели» отчаяния» продолжают обслуживать гордых граждан, а вот душа лидера революции хочет «райский особняк», люксовый «Мерседес» и «самолет мечты».