Խիստ լարվել են Գագիկ Ծառուկյանի և Խաչատուր Սուքիասյանի հարաբերությունները․ «Հրապարակ»
«Նախօրեին գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե Գագիկ Ծառուկյանի խոսքով՝ հիմա Հայաստանում չկան բավարար պայմաններ ներդրումների համար, պատասխանել է, թե չի կիսում Ծառուկյանի կարծիքը։
Երեկ Գագիկ Ծառուկյանն արձագանքել է խնամու ասածին․ «Ես դոկումենտալ եմ ասում, ոչ թե հաճոյանում եմ»։ Այդպիսով ակնարկելով, որ Սուքիասյանը հաճոյանում է Նիկոլ Փաշինյանին։
Մենք տեղեկացանք, որ այս հրապարակային վեճը լուրջ կոնֆլիկտի միայն երևացող մասն է։ Խնամիների հարաբերությունները խիստ լարվել են Սուքիասյանի նախօրեի հարցազրույցից հետո, և երբ վերջինս փորձել է հարթել իրավիճակը, Գագիկ Ծառուկյանն անգամ հեռախոսին չի պատասխանել և մերձավոր շրջապատում ասել է՝ բախտս չբերեց, էլի, խնամիների հարցում»,-գրել է թերթը։

Отношения между Гагиком Царукяном и Хачатуром Сукиасяном крайне напряглись – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что бизнесмен Хачатур Сукиасян, отвечая на днях на вопрос журналистов о том, что, по словам Гагика Царукяна, сейчас в Армении нет благоприятных для инвестиций условий, заявил, что не разделяет мнения Царукяна.
Вчера Гагик Царукяна ответил свату, заявив: «Я говорю по фактам, а для того, чтобы угодить кому-то». Намекая тем самым на то, что Сукиасян пытается угодить премьер-министру Николу Пашиняну.
Издание отмечает, что эта публичная полемика – лишь видимая часть серьезного конфликта. После интервью Хачатура Сукиасяна отношения между сватами крайне напряглись, и когда последний попытался сгладить ситуацию, Гагик Царукян даже не ответил на звонок. Он заявил в узком кругу: «Мне не повезло со сватом».