Պրանկեր Լեքսուսը հրապարակել է Զելենսկիի հետ հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը (տեսանյութ)
Հայտնի ռուս պրանկեր Լեքսուսը (Ալեքսեյ Ստոլյարով) իր ֆեյսբուքյան էջում պատմել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ հեռախոսազրույցի մասին:
Նա խոստովանել է, որ օտար պետության ղեկավարին որոշել է զանգել նրանից հետո, երբ հեռուստահաղորդավարուհի Օլգա Սկաբեևան «60 րոպե» հաղորդման շրջանակում պատմել է Զելենսկիի հետ իր հեռախոսազրույցի մասին:
Պրանկերը զրույցը սկսել է հետևյալ կերպ. «Կրեմլը գծի վրա է»:
«Դե վերջապես, հարազատս, ռուսական համարից զանգահարեցիր: Եվ ուրեմն՝ ի՞նչ է ձեր ուզածը»,-ասել է Զելենսկին:
Ստոլյարովը պատասխանել է, որ խնդրում է չեղարկել Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության կողմից երկիր մուտք գործելու վերաբերյալ իրենց նկատմամբ սահմանված արգելքը:
Խոսափողի մյուս ծայրից անորոշ պատասխան է եկել, հասկացվել է միայն «Փառք Ուկրաինային» արտահայտությունը: Դրանից հետո հեռախոսազանգն ընդհատվել է:

Пранкер Лексус сообщил о телефонном разговоре с Зеленским (видео)
Пранкер Лексус (Алексей Столяров) рассказал в «Facebook», что ему удалось дозвониться до президента Украины Владимира Зеленского, сообщает РИА «Новости».
Столяров отметил, что решился на звонок после того, как о своем телефонном разговоре с украинским лидером в эфире программы «60 минут» рассказала телеведущая Ольга Скабеева.
Пранкер начал общение фразой: «Кремль на проводе». В ответ его собеседник, похожий голосом на украинского президента, заявил: «Ну, наконец-то ты, родненький, с русского номера позвонил! Так, а что вы хотите?» Столяров ответил, что просит у него снять запрет Службы безопасности Украины на въезд в страну.
«Ну, у нас, смотрите... Хорошо, я тогда проведу вечер... Слава Украине! Как надо отвечать, когда мы говорим «Слава Украине!»?» – спросил собеседник пранкера.