Պուտինն առաջարկել է խստացնել ՌԴ նախագահի թեկնածուներին ներկայացվող պահանջները
Ռուսաստանի ղեկավար Վլադիմիր Պուտինը Դաշնային ժողովին հղած իր ամենամյա ուղերձում առաջարկել Է խստացնել նախագահի թեկնածուներին ներկայացվող պահանջները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԻԱ Նովոստին:
Պետության գործող ղեկավարի կարծիքով՝ նախագահի թեկնածուները պետք Է Ռուսաստանում ապրեն 25 տարուց ոչ պակաս եւ երբեք օտարերկրյա քաղաքացիություն չունենան:
«Էլ ավելի խիստ պահանջներ պետք Է կիրառվեն այն անձանց նկատմամբ, որոնք հավակնում են Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնին: Այստեղ առաջարկում եմ ամրագրել Ռուսաստանում տարածքում 25 տարուց ոչ պակաս մշտական բնակության, ինչպես նաեւ օտարերկրյա քաղաքացիության բացակայության կամ այլ պետությունում կեցության իրավունքի մասին պահանջները, ընդ որում՝ ոչ միայն ընտրություններին մասնակցելու պահին, այլեւ երբեւԷ ավելի վաղ»,-ասել Է նախագահ Պուտինը:

Путин предложил ужесточить требования к кандидатам в президенты России
Российский лидер Владимир Путин в своем ежегодном послании Федеральному собранию предложил ужесточить требования к кандидатам в президенты. Об этом сообщает РИА «Новости».
По мнению действующего главы государства, кандидаты в президенты должны проживать в России не меньше 25 лет и никогда не иметь другого гражданства.
«Еще более жесткие требования должны применяться к лицам, претендующим на должность президента Российской Федерации. Предлагаю здесь закрепить требования о постоянном проживании на территории России не менее 25 лет, а также отсутствие иностранного гражданства или вида на жительство в другом государстве, причем не только на момент участия в выборах, но и когда бы то ни было ранее», – сказал Путин.