Դանակահարություն՝ Երևանի թիվ 191 դպրոցում. 15-ամյա աշակերտը տեղափոխվել է հիվանդանոց
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունվարի 20-ին, դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12։30-ի սահմաններում «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «աջ ազդրի կտրած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի տղա երեխա։
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը 15-ամյա Հարություն Հ-ն է, ով հիվանդանոց է տեղափոխվել թիվ 191 դպրոցից։
Մինչ բժիշկները օգնություն էին ցուցաբերում երեխային, Մալաթիայի ոստիկանները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 10։00-ի սահմաններում նշված դպրոցի միջանցքում Հարություն Հ-ին անզգուշությամբ մարմնական վնասվածքը պատճառել է նույն դպրոցի սան՝ 15-ամյա Ստեփան Ա-ն, ով ծնողի հետ հրավիրվել է ոստիկանություն։

В Ереване госпитализирован школьник с ножевым ранением
В отделение Полиции Малатии 20 января в 12:30 поступило сообщение из медцентра «Сурб Аствацамайр» о том, что к ним доставлен мальчик с травмой бедра.
Как сообщает «Shanshyan.com», полицейские уже выяснили личность последнего – это 15-летний Арутюн О., который был доставлен в больницу из школы №191.
Пока врачи оказывали помощь подростку, служащие Полиции выяснили, что в тот же день примерно в 10:00 Арутюну О. в коридоре упомянутой школы нанес телесное повреждение по неосторожности ученик того же учебного заведения – 15-летний Степан А., который с родителем приглашен в полицейское отделение.