Չինաստանում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 361-ի
Չինաստանում 2019-nCoV վիրուսից հիվանդացածների թիվն աճել Է մինչեւ 17 205, մահվան դեպքերի քանակը հասել Է 361-ի: Այդ մասին ասված Է ՉԺՀ-ի Առողջապահության գործերի պետական կոմիտեի՝ փետրվարի 3-ին հրապարակված հայտարարության մեջ։
«Փետրվարի 3-ի 00:00-ի (Երեւանի ժամանակով փետրվարի 2-ի 20:00-ի) դրությամբ Չինաստանում կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը հասել Է 17 205-ի, 2 296 մարդու վիճակը գնահատվում Է՝ ծանր, 475 հիվանդ դուրս Է գրվել հիվանդանոցներից, մահաբեր վախճանների քանակը հասել Է 361-ի: Ընդհանուր առմամբ արձանագրվել Է հիվանդության 21 558 ենթադրյալ դեպք»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես հետեւում Է գերատեսչության հայտարարությունից, միայն փետրվարի 2-ին Չինաստանում հաստատվել Է հիվանդանալու 2 829 նոր դեպք եւ մահվան 57 դեպք: Չինաստանի սահմաններից դուրս նոր կորոնավիրուսի հարուցած թոքաբորբով հիվանդանալու հաստատված դեպքերի քանակն գերազանցել Է 150-ը, ինչի մասին փետրվարի 3-ին հայտնել Է «Վանի» լրատվական պորտալը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число жертв коронавируса в Китае возросло до 361
Число заболевших вызванной вирусом 2019-nCoV пневмонией в Китае возросло до 17 205 человек, количество летальных исходов достигло 361. Об этом говорится в опубликованном в понедельник заявлении Государственного комитета по делам здравоохранения КНР.
«По состоянию на 00:00 2 февраля число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в Китае достигло 17 205, состояние 2 296 человек оценивается как тяжелое, 475 пациентов выписаны из больницы, количество летальных исходов достигло 361. В общей сложности зафиксировано 21 558 предполагаемых случаев заболевания», – говорится в сообщении.
Как следует из заявления ведомства, только в воскресенье в Китае было установлено 2 829 новых случаев заболевания и 57 смертельных случаев.