Տասը մարդ է տուժել Բաքվի խոշորագույն առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած հրդեհից
Տասը մարդ Է տուժել Բաքվի խոշորագույն առեւտրի կենտրոնում՝ «Սադարակ»-ում, տեղի ունեցած հրդեհից, որն արդեն մարվել Է:
«Առեւտրի կենտրոնում հրդեհը մարվել Է հրշեջ պահպանության պետական ծառայության եւ Հատուկ ռիսկի փրկարար ծառայության ուժերով»,- ասված Է հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Երկրի բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման միավորման տվյալներով՝ հրդեհից տուժել Է 10 մարդ: «Նրանցից ութին օգնություն Է ցուցաբերվել տեղում, գլխի վնասվածք ստացած մի մարդ հոսպիտալացվել Է»,- ՏԱՍՍ-ին հայտնել են գերատեսչությունում:
Բաքվի արվարձանի «Սադարակ» առեւտրի կենտրոնում հրդեհն սկսվել Է փետրվարի 18-ի վաղ առավոտյան: Առեւտրի կենտրոնի տարածքը կազմում Է մոտավորապես 100 հեկտար:

В ходе пожара в крупнейшем ТЦ в Баку пострадали 10 человек
Пожар в крупнейшем торговом центре азербайджанской столицы «Садарак» потушен. Об этом сообщила во вторник пресс-служба МЧС республики, передает ТАСС.
По данным Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями страны, при пожаре пострадали 10 человек.
«Восьмерым из них была оказана помощь на месте, один человек с травмой головы госпитализирован», – сообщили в ведомстве.
Пожар в ТЦ «Садарак» в пригороде Баку начался во вторник рано утром. Площадь торгового центра составляет около 100 га. Он включает большое количество объектов розничной и оптовой торговли, рынок сельскохозяйственной продукции.