Անդորրայում հայտնել են կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքի մասին
Անդորրայի տարածքում հաստատվել Է կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը: Այդ մասին երկրի կառավարությունը հայտնել Է Twitter-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Առողջապահության նախարարությունն ակտիվացնում Է կորոնավիրուսով (վարակման) դեպքերի հետ կապված արձանագրությունները: Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչները հաստատում են, որ 20-ամյա պացիենտի անալիզները դրական են եղել»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Periodico թերթի տվյալներով՝ վարակվածն ավելի վաղ եղել Է Միլանում: Փետրվարի 29-ին նա հոսպիտալացվել Է տեղական հիվանդանոցներից մեկում: Նաեւ տնային հսկողություն Է հաստատվել երկու մարդու նկատմամբ, որոնք ժամանել Էին վարակվածի հետ նույն ինքնաթիռով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Андорре сообщили о первом случае заражения коронавирусом
Первый случай заражения коронавирусом подтвержден на территории Андорры, сообщило правительство страны в «Twitter».
«Министерство здравоохранения активирует протоколы в связи со случаем (заражения) коронавирусом. Представители минздрава подтверждают, что анализы 20-летнего пациента... оказались положительными», – говорится в сообщении, передает РИА «Новости».
По данным газеты «Periodico», заразившийся ранее побывал в Милане. В субботу он был госпитализирован в одну из местных больниц. Также под домашнее наблюдение были помещены два человека, которые летели в одном самолете с зараженным.