Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանը դատի է տվել ԱԱԾ-ին և Հանրային հեռուստաընկերությանը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանը դատի է տվել ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությանը եւ Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական-տեղեկատվական համակարգից։
Արամ Օրբելյանի ներկայացուցիչ Նարինե Բեգլարյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ դատական հայցը վերաբերում է 2020 թվականի հունվարի 30-ին «Հ1»-ի գլխավոր լուրերի թողարկմանը Արամ Օրբելյանի վերաբերյալ ռեպորտաժին, որտեղ նշված տվյալները չեն համապատասխանում իրականությանը. «Կատարվել են զրպարտչական արտահայտություններ։ Ասվել է, որ Արամ Օրբելյանը 2018 թվականի մայիսից օգոստոսը պարբերաբար կարգի խախտմամբ ելումուտ է ունեցել ՍԴ շենք: Սկզբնաղբյուն էլ նշված է ԱԱԾ-ին»։
Ներկայացուցիչն ասաց, որ նշված ժամանակահատվածում Օրբելյանը ՍԴ շենք պարբերաբար ելումուտ չի ունեցել։
Օրբելյանը դատարանից պահանջում է պատրավորեցնել պատասխանող 2 կողմերին՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու եւ զրպարտությամբ պատճառված վնասը փոխհատուցելու համար, ինչպես նաեւ պատասխանողներից 2-ական միլիոն դրամ փոխհատուցում:

Адвокат Роберта Кочаряна подал в суд на СНБ и Общественное телевидение Армении
Адвокат экс-президента РА Роберта КочарянаАрам Орбелян – подал в суд на Службу национальной безопасности и Общественное телевидение Армении.
Исковое заявление было подано накануне, 3 марта. Орбелян требует опровергнуть информацию, представленную 30 января в ходе выпуска новостей на ОТА, а также выплатить каждым ответчиком компенсацию в размере 2 млн. драмов.
Напомним, что в репортаже, в частности, говорилось о том, что Орбелян в период с мая по август 2018 года периодически посещал Конституционный суд с нарушением действующего регламента. При этом, согласно ОТА, первоисточником этих данных является Служба национальной безопасности. Сам Орбелян настаивает на том, что информация о его посещениях КС без регистрации не соответствует действительности.