Գերմանիան արգելեց պաշտպանիչ բուժամիջոցների արտահանումը
Գերմանիան արգելել Է պաշտպանիչ բուժամիջոցների արտահանումը կորոնավիրուսի հետ կապված իրադրության ֆոնին: Այդ մասին հայտնել Է երկրի առողջապահության նախարարությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Պաշտպանիչ բոլոր բուժամիջոցների (դիմակներ, ձեռնոցներ, հատուկ հագուստներ եւ այլն) արտահանումն արգելված Է երկրի տարածքում: Բացառություններ հնարավոր են միայն սահմանափակ թվով դեպքերում»,-ասված Է նախարարության՝ Twitter-ում զետեղված հաղորդագրության մեջ:
Գերմանիայում նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը հասել Է 240-ի, մարտի 4-ի առավոտյան հայտնել Է Ռոբերտ Կոխի ինստիտուտը: Երկրում ամենից շատ վարակվածներ (111) են գրանցվել Հյուսիսային Հռենոս-Վեստֆալիա խոշորագույն երկրամասում, որին հաջորդում են Բավարիան (48), որտեղից սկսվել Է հիվանդության տարածումը Գերմանիայում, Բադեն-Վյուրտեմբերգը (44) եւ Հեսսենը (12):
Վիրուսը գրանցվել Է ԳԴՀ-ի բոլոր դաշնային երկրամասերում, բացի Սաքսոնիա-Անհալտից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Германия запретила экспорт медицинских средств защиты
Германия запретила экспорт медицинских средств защиты на фоне ситуации с коронавирусом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщило министерство здравоохранения страны.
«Экспорт всех медицинских средств защиты (масок, перчаток, спецодежды и так далее) запрещен за территорию страны. Исключения возможны только в ограниченном числе случаев», – говорится в сообщении министерства в «Twitter».
Число подтвержденных случаев заражения новым типом коронавируса в Германии достигло 240 человек, сообщил в среду утром институт Роберта Коха. Больше всего заболевших в стране в крупнейшей земле Северный Рейн - Вестфалия (111), далее следует Бавария (48), с которой началось распространение болезни по Германии, потом Баден-Вюртемберг (44) и Гессен (12). вирус зафиксирован во всех федеральных землях ФРГ кроме Саксонии-Анхальт.