Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 3,5 հազարը
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 5-ին գերազանցել Է 3,5 հազարը, մահացել Է 107 մարդ: Այդ մասին հայտնել Է YJC լրատվական պորտալը՝ հղում անելով երկրի առողջապահության նախարարությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է 3513-ի, զոհերի ընդհանուր թիվն ավելացել Է մինչեւ 107»,-հայտնել Է պորտալը:
Իրանի առողջապահության նախարար Սայիդ Նամակին իր հերթին IRINN հեռուստաալիքի եթերում հայտնել Է, որ իշխանությունները որոշում են ընդունել Իրանի ուսումնական հաստատություններում, համալսարաններում ու դպրոցներում պարապմունքները չեղարկել մինչեւ «Նոր տարի»:

Число заражений COVID-19 в Иране превысило 3,5 тысячи
Число заражений коронавирусом в Иране в четверг превысило 3,5 тысячи, число жертв достигло 107. Как передает Арменпресс, об этом сообщил новостной портал YJC со ссылкой на минздрав.
«Число заражений коронавирусом в Иране достигло 3513, общее число жертв возросло до 107», – сообщил портал.
Министр здравоохранения Ирана Саид Намаки, в свою очередь, в эфире телеканала IRINN сообщил, что власти приняли решение продлить отмену занятий в учебных заведениях Ирана, университетах и школах до «нового года». В Иране он начинается 20 марта, после чего – новогодние каникулы.