Ադրբեջանական սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները Տավուշի հատվածում կրկին դիմել են սադրիչ գործողությունների
Ադրբեջանական սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները ՀՀ Տավուշի հատվածում այսօր կրկին դիմել են սադրիչ գործողությունների։ Արդեն մի քանի օր է՝ նույն ուղղությամբ ադրբեջանական սահմանապահ ստորաբաժանումները կրակում են մեծ տրամաչափի գնդացիրներից։
ՀՀ ԶՈւ-երի ստորաբաժանումները, որպես կանոն, դրսևորում են զսպվածություն, սակայն թիրախային կրակոցները անպատասխան չեն մնալու։ Այս սադրանքների և դրանց բոլոր հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը մնալու է Ադրբեջանական կողմի վրա։

Азербайджанские войска предприняли провокационные действия в направлении Тавуша – Минобороны Армении
Подразделения пограничных войск Азербайджана сегодня вновь предприняли провокационные действия на участке Тавуша. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он, в частности, на своей странице в «Facebook» отметил:
«Подразделения пограничных войск Азербайджана сегодня вновь предприняли провокационные действия на участке Тавуша. Уже несколько дней в этом направлении азербайджанские подразделения пограничных войск обстреливают из крупнокалиберных пулеметов.
ВС Армении, как правило, проявляют сдержанность, однако прицельные обстрелы не останутся без ответа. Эта провокация и вся ответственность за нее ложится на азербайджанскую сторону».