Վրաստանում կարանտին կուղարկեն Ավստրիայից, ԳԴՀ-ից, Իսպանիայից և Ֆրանսիայից բոլոր ժամանողներին
Վրաստանի տարածք մուտքի պայմանները խստացվում են ինչպես երկրի քաղաքացիների, այնպես Էլ օտարերկրացիների համար: Այդ մասին վարչապետ Գիորգի Գախարիան հայտարարել Է կառավարության նիստում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մարտի 12-ի դրությամբ Վրաստանում կորոնավիրուս Է հայտնաբերվել 24 մարդու, այդ թվում՝ 12-ամյա մի դեռահասի մոտ: Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի ղեկավար Ամիրան Գամկրելիձեն չի բացառում, որ երկրում ախտահարվածների թվաքանակը կավելանա: «Մեզ մոտ արդեն որոշակի սահմանափակումներ են դրված Չինաստանից, Հարավային Կորեայից, Իտալիայից մարդկանց մուտքի վրա: Այդ ռեժիմին ավելացվում են Գերմանիան, Ֆրանսիան, Ավստրիան եւ Իսպանիան:
Դա նշանակում Է, որ Վրաստանի բոլոր քաղաքացիները, որոնք հանրապետություն են վերադառնում այդ երկրներից, կենթարկվեն 14-օրյա կարանտինային ռեժիմի»,-հայտարարել Է Գախարիան: Ինչ վերաբերում Է օտարերկրյա քաղաքացիներին, ապա նրանք պարտավոր կլինեն սահմանին ներկայացնել բժշկական տեղեկանք, որ իրենց մոտ կորոնավիրուս չկա: Հակառակ դեպքում նրանք նույնպես կուղարկվեն կարանտին, հաղորդել Է Sputnik-ը:

На карантин в Грузии отправят всех приезжих из Австрии, Германии, Испании и Франции
Ужесточаются условия въезда на территорию Грузии как для самих граждан страны, так и для иностранцев, заявил премьер-министр Георгий Гахария на заседании правительства, сообщает «Sputnik Грузия».
К 12 марта коронавирус в Грузии выявлен у 24 человек, в том числе у 12-летнего подростка. Руководитель Национального центра по контролю заболеваний Амиран Гамкрелидзе не исключает, что количество инфицированных в стране возрастет,
«У нас уже установлены определенные ограничения на въезд из Китая, Южной Кореи, Италии. К этом режиму прибавляются Германия, Франция, Австрия и Испания. Это означает, что все граждане Грузии, которые возвращаются в Грузию из этих стран, пройдут 14-дневный карантинный режим», – заявил Гахария.
Что касается иностранных граждан, они обязаны будут предоставить на границе медицинскую справку о том, что у них нет коронавируса. В противном случае, они также отправятся на карантин.