«Օբամա՛, հարգի՛ր խոստումդ». զանգվածային ցույց Լոս Անջելեսում
Ապրիլի 21-ին՝ ժամը 14։00–17։00–ին, ավելի քան 1500 լոսանջելեսահայեր Լոս Անջելեսի մերձակայքում գտնվող  Քալվր քաղաքի «Սոնի» կինոթատրոնի առջև մասնակցել են  տեղի զանգվածային բողոքի ցույցին, որտեղ Միացյալ Նահանգների նախագահ  Բարաք Օբամայի ներկայությամբ դրամահավաքի միջոցառում էր մեկնարկում նախագահի վերընտրման քարոզարշավի օգտին: Ամերիկահայ ցուցարարները «Օբամա՛, հարգի՛ր խոստումդ» կարգախոսով իրենց բողոքն ու հիասթափությունն են արտահայտել նախագահ Օբամայի կողմից Հայոց Ցեղասպանութունը ճանաչելու և հայ ժողովրդին արդարահատույց լինելու իր նախընտրական քարոզարշավի խոստումը դրժելու կապակցությամբ։
Ցույցի ընթացքում ելույթ է ունեցել «System of A Down» խմբի մենակատար և մարդու իրավունքների ջատագով Սերժ Թանկյանը, ՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչներ և ուրիշներ։
Ցույցին ներկա էին ինչպես հայկական, այնպես էլ ամերիկյան բազմաթիվ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ ու լրագրողներ։ Նույն օրը ամերիկյան տեղական բոլոր հեռուստաընկերությունները լայնորեն անդրադարձել են ամերիկահայության ցույցին:
Հայոց  ցեղասպանության 96-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումները շարունակվում են Լոս Անջելեսի վարչաշրջանի հայաշատ բազմաթիվ քաղաքներում:
Ապրիլի 24-ի երեկոյան Հայ Երիտասարդաց Դաշնակցության կազմակերպությամբ բողոքի համագաղութային ցույց տեղի կունենա Լոս Անջելեսում՝  Թուրքիայի հյուպատոսարանի առջև:

«Обама, сдержи свое обещание!»
21 апреля, с 14:00 по 17:00, более полутора тысяч армян Лос-Анджелеса  собрались у здания кинотеатра «Sony» города Калвер-Сити в окрестностях Лос-Анджелеса на массовую акцию протеста, во время которой в присутствии президента  США Барака Обамы начался сбор средств для предвыборной кампании по переизбранию Обамы на пост президента.
Демонстранты  встретили президента лозунгом  «Обама, сдержи свое обещание!», призывая его сдержать предвыборное обещание – признать Геноцид армян 1915 года и восстановить справедливость в отношении армянского народа.
В акции протеста принял участие и известный музыкант, лидер группы «System of A Down» и защитник прав человека Серж Танкян, представители Центрального комитета АРФД в Западной Америке и др.
Свое участие в акции  приняли представители многих армянских и американских СМИ. В тот же день все местные телекомпании США осветили в эфире акцию, проведенную американскими армянами.
Мероприятия, посвященные 96-ой годовщине Геноцида армян, продолжаются во многих городах административного округа Лос-Анджелеса.
Вечером 24 апреля молодежное крыло армянских дашнакцаканов организует массовую акцию у здания  консульства Турции в Лос-Анджелесе.