Էրդողանն ու սորոսաթուրքական 5-րդ շարասյունն՝ ընդդեմ Հայաստանի ու Արցախի
Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը չի թաքցնում, որ խնդիր ունի մտնել հարավկովկասյան տարածաշրջան ու լեգիտիմացնել իր ներկայությունն Ադրբեջանում: Նա ուզում է սիրիական մոդելով կիսել տարածաշրջանը Ռուսաստանի հետ, ինչը նշանակում է, որ ուզում է մեր երկիրը վերածել ավերակ Սիրիայի:
Թուրքիայի թիրախում ոչ միայն Արցախն է, այլ նաև Հայաստանը: Բնական է, որ մեր բանակը կյանքի գնով պաշտպանում է հայկական զույգ պետությունների անվտանգությունը և դիմակայում թուրք-ադրբեջանա-ահաբեկչական եռյակին:
Հասկանալի է, որ Թուրքիայի մուտքին դեմ է Ռուսաստանը, բայց ամեն ինչ որոշվելու է ռազմի դաշտում ու թիկունքում՝ Հայաստանում: Ներքին միասնությունը հիմա օդի ու ջրի պես է անհրաժեշտ: Ով դեմ է ներքին միասնությանն ու բանակի շուրջ համախմբվելուն՝ Թուրքիայի օգտին է աշխատում:
Թուրքիան մարտի է նետել իր բոլոր ուժերը: Ռազմի դաշտում թուրքական հրահանգիչների ու սիրիացի վարձկանների հետ միասին մեր թիկունքում գործում են թուրքական 5-րդ շարասյան ներկայացուցիչները՝ սորոսականները, «ռազմահայրենասերները» և դրանց ազդեցության տակ հայտնված ոչխարները:
Ինչպես հայտնի է, Ջորջ Սորոսը մինչև պատերազմն սկսվելը հայտարարել էր, որ պետք է պաշտպանել Թուրքիային՝ ընդդեմ Ռուսաստանի: Սորոսն ու իր փողերով սնվող հայաստանյան դավաճաններն աշխատում են ներսում քաղաքական միասնության դեմ, ինչպես նաև հակառուսական քարոզ տանում՝ պաշտպանելով Էրդողանի քաղաքականությունը:
Զարմանալի է, որ անգամ ռազմական դրության պայմաններում ՀՀ իշխանությունները չեն փակում սրանց բերանները: Արմանբաբաջանյանները, դանիելիոաննիսյանները, ժաննաալեքսանյանները և մյուսները բացահայտորեն հակապետական քարոզ են տանում:
Եթե թուրքական 5-րդ շարասյան բերանը չփակվի ու նրանք գործողությունների լայն դաշտ ստանան՝ հայտնվելով Սորոսից սնվող լրատվամիջոցներում ու թունավորելով սոցցանցերը, ապա դրանով իսկ կվտանգվի մեր զինվորի կյանքն առաջնագծում:
Կրկնենք՝ նրանք, ովքեր դեմ են արտահայտվում հայ-ռուսական հարաբերություններին, բացահայտորեն գործում են Թուրքիայի օգտին: Սա ապացուցման կարիք չունի և սա դավաճանություն է: Հայաստանի ու Արցախի դեմ իրականացվող դավաճանություն:

Эрдоган и соросо-турецкая 5-ая колонна против Армении и Арцаха
Президент Турции Эрдоган не скрывает, что поставил перед собой задачу вхождения в южно-кавказский регион и легитимации своего присутствия в Азербайджане. Он хочет поделить регион с Россией по сирийской модели, что означает превращение нашей страны в пребывающую в руинах Сирию.
Мишенью Турции является не только Арцах, но и Армения. Естественно, что наша армия ценой жизни защищает безопасность двух армянских государств и противостоит турецко-азербайджано-террористическому трио.
Понятно, что против вхождения Турции выступает Россия, но всё будет решаться на поле боя и в тылу – в Армении. Единство внутри страны сейчас нужно Армении как воздух и вода. Тот, кто против внутреннего единства и сплочения вокруг армии, работает в интересах Турции.
Турция бросила в бой все свои силы. Вместе с турецкими инструкторами и сирийскими наемниками на поле боя у нас в тылу действуют представители турецкой 5-ой колоннысоросовцы, «военные патриоты» и попавшие под их влияние бараны.
Как известно, еще до начала войны Джордж Сорос завил, что нужно поддержать Турцию – против России. Сорос и подпитываемые на его деньги предатели в Армении работают против политической консолидации внутри страны, а также ведут антироссийскую пропаганду, отстаивая политику Эрдогана.
Удивительно, что даже в условиях военного положения власти РА не затыкают им рты. Арманбабаджаняны, даниэлиоаннисяны, жаннаалексаняны и остальные ведут открытую антигосударственную пропаганду.
Если турецкой 5-ой колонне не заткнуть рот и дать ей возможность и широкий простор для деятельности в виде выступления в подпитываемых Соросом СМИ и отравления социальных сетей, то тем самым мы поставим под угрозу жизни наших солдат на передовой.
Повторимся: те, кто выступает против армяно-российских отношений, открыто действуют в интересах Турции. Это не нуждается в доказательстве и является предательством. Предательством в отношении Армении и Арцаха.