Նիկոլը սպառնում է նորովի կառուցել Գյումրին
Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրի էր այցելել։ Սուսուփուս, առանց աղմուկի։ Իր 200–հոգանոց աջակիցների «հուժկու» հանրահավաքից հետո։
Եթե այդ այցը լիներ մինչև 2020–ի սեպտեմբերի 27–ը, ապա Նիկոլը մինչև Գյումրի գնալը մի քանի գրառում կաներ, նախապես անոնս կտար, մի քանի «լայվ» կմտներ, մի քանի հեքիաթ կպատմեր ու շուխուռով կմտներ Գյումրի։ Բայց հիմա ինքը լուռ է մնում, որ հանկարծ Սյունիք գնալու պատմությունը չդառնա, այսինքն՝ ճանապարհը չփակեն ու ինքը կարողանա մտնել։
Բայց այս ամենը դեռ մի կողմ։ Գյումրիի այցն այլ առումով է ուշագրավ ու մտահոգիչ։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ պատրաստվում է նորովի կառուցել Գյումրին։ Դա ուղղակի սպառնալիք է Գյումրիի համար։ Քանզի ինքն ինչ ասում է, պետք է հակառակ իմաստով հասկանալ։
Ասեց՝ «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ», Արցախը վերջացավ։
Գնաց Սյունիք ասուլիս տվեց, ասեց՝ Սյունիքը մեր հարավային դարպասներն են, հիմա սկսել է հարավային դարպասների սահմանները հանձնել ադրբեջանցիներին։
Ասեց՝ խաղաղություն եմ բերելու, պատերազմ բերեց։
Ասեց՝ քաղաքացին արժեք ու հպարտ սուբյեկտ է, ուղարկեց թուրքական անօդաչուների տակ մեռնելու և նույնիսկ մի հատ «օֆ» չարեց։ 5 հազարի չափ զինվոր է զոհվել, ինքն ու կնիկը շատ հանգիստ են տանում։
Ասեց՝ թռիչքաձև տնտեսական աճ եմ ապահովելու, տնտեսությունն ընկավ։
Քննադատում էր Հայաստանի արտաքին պարտքն ավելացնելը, հիմա արտաքին պարտքը հասցրել է 8 միլիարդ դոլարի։
Ասեց՝ կորոնավիրուսը գրիպի պես վիրուս ա, պինցետով, տնական արաղով կբուժենք, 4 հազարի չափ մարդ մահացավ կորոնավիրուսից։
Ասեց՝ արագաչափերը հանելու եմ, վարչապետ դառնալուն պես շատացրեց դրանց քանակը։
Ասեց՝ հաղթելու ենք, պարտվեցինք։
2020–ի նոյեմբերի 9–ի առավոտյան ասեց, թե բա Շուշիի համար մարտերը շարունակվում են, պարզվեց նոյեմբերի 5–ից Շուշին հանձնած է եղել, իսկ նոյեմբերի 9–ի վերջում էլ կապիտուլյացիոն փաստաթուղթ ստորագրեց։
Հիմա, որ ասում է՝ Գյումրին նորովի է կառուցելու, սարսափելի է։ Ու որպեսզի այդ սարսափն անցնի, դրան պետք է ռադ անել վարչապետի աթոռից։

Никол грозится заново отстроить Гюмри
Накануне Никол Пашинян был в Гюмри. Молча, без лишнего шума. После «мощного» митинга из 200 его сторонников.
Если бы этот визит был до 27-го сентября 2020 года, то до поездки в Гюмри Никол сделал бы несколько записей, дал бы анонс, вышел бы в «лайв», рассказал бы несколько небылиц и, наконец, с помпой въехал бы в Гюмри. Сейчас же он хранит молчание, чтобы вдруг не повторилась история с поездкой в Сюник, то есть ему не перекрыли дорогу и он не смог проехать.
Однако все это – лишь одно сторона дела. Визит в Гюмри примечателен и тревожен в совсем другом плане.
Никол Пашинян заявил, что готовится заново отстроить Гюмри. Для города это прямая угроза, ведь всё, что он говорит, нужно воспринимать в противоположном смысле.
Сказал, что «Арцах – это Армения, и точка», и Арцаха не стало.
Поехал в Сюник и дал там пресс-конференцию, заявив, что Сюник – наши южные ворота, а сейчас начал сдавать границы южных ворот азербайджанцам.
Сказал, что принесет мир, но устроил нам на голову войну.
Сказал, что гражданин – ценность и гордый субъект, отправил его умирать под турецкие беспилотники и даже не ахнул. Погибли около 5 тысяч солдат, и как ни в чем не бывало.
Сказал, что обеспечит экономический взлет, и экономика рухнула.
Критиковал увеличение внешнего долга Армении, но сам довел его до 8 млрд долларов.
Сказал, что коронавирус сродни обычному гриппу, и он дезинфицирует его пинцетом и самогоном, но от заболевания скончались 4 тысячи человек.
Сказал, что снимет придорожные спидометры, но по становлении премьером увеличил их количество.
Сказал, что победим, и мы проиграли.
9-го ноября 2020-го сказал, мол, бои за Шуши продолжаются, но выяснилось, что 5-го ноября Шуши уже был сдан, а под конец дня 9-го ноября подписал акт о капитуляции.
Теперь, когда говорит, что Гюмри будет отстроен заново, человека охватывает ужас. И дабы это чувство прошло, нужно прогнать данного человека из премьерского кресла.