Թ. Մանասերյան. «Կառավարության դիրքորոշման մեջ հակասական տեսակետներ կան»
Կառավարությանն անվստահություն հայտնելու ՀՅԴ նախաձեռնության վերաբերյալ տնտեսագետ Թաթուլ Մանասերյանը «Հայելի» ակումբում ասել է, թե նրան կարելի է գնահատական տալ առնվազն 1–2 ամիս հետո, քանի որ նախագահի կողմից հստակ հրահանգներ ունի ու պետք  է հասցնի լուրջ, շոշափելի քայլեր ցույց տալ։
Հիմա շուտ է։ Հավանաբար հուլիս–օգոստոս ամիսները որոշակի շարժեր պետք է ցույց տան, եթե ոչ՝ կողմնակից եմ, որ անպայման լինեն պատասխանատուներ դրա համար։ Առանց պատժամիջոցների չի կարելի շարունակել,– ընդգծել է Թաթուլ Մանասերյանը
Ընտրություններից առաջ Դաշնակցությունը փորձում է ձայներ շահել մեր ընտրողների կողմից,–ասել է Հակոբ Հակոբյանը։
Ինչ վերաբերում է ՀՅԴ–ի հարցապնդմանը հետևած կառավարության պատասխանի այն հիմնավորմանը, թե տնտեսական վատ իրավիճակը պայմանավորված է նաև նախորդ կառավարությունից ստացված վատ ժառանգությամբ, Թաթուլ Մանասերյանը «7օր»–ին ասել է, թե դա իրոք հակասական մոտեցում է։
Մեղքը նախկին կառավարության վրա բարդելը, ըստ նրա, միայն մեր կառավարությանը չէ, որ բնորոշ է։
Հակասական տեսակետներ կան։ Մի դեպքում կառավարությունն ասում է, որ ինչ ժառանգություն ստացել է, օգնում է իրենց, մյուս կողմից էլ ասում է, որ այդ ժառանգությունն այդքան էլ դրական չի ազդել։ Այստեղ ես դժվար հաջող մեկնաբան լինեմ։ Կառավարությունն ինքը պետք է մեկնաբանի՝ հատկապես ինչն է վատ, որ ժառանգել է նախորդից, և ինչ զգալի առաջընթաց է ինքն արձանագրել, որ միշտ իրեն պետք է հիշել,–ասել է Թ. Մանասերյանը։
Նա նաև չի համաձայնել Հակոբ Հակոբյանի այն տեսակետին, թե ՀՅԴ–ի քայլը պայմանավորված է միայն նախընտրական նկատառումներով։ Նա ընդգծել է, որ հավանաբար ՀՅԴ–ն ունի իր ծանրակշիռ փաստարկները։
Գնահատելով կառավարության գործունեությունը, նա ընդգծել է, թե կառավարությունն ամեն ինչ չէ, որ անում է, այսինքն կարող էր ավելին անել։

В позиции правительства существуют противоречащие подходы - Татул Манасерян
Коснувшись на сегодняшней  встрече с журналистами инициативы АРФД об объявлении недоверия к правительству, экономист Татул Манасерян отметил, что оценку деятельности правительства можно будет дать спустя 1-2 месяца, так как президент отдал четкое распоряжение и правительство должно успеть показать серьезный и ощутимый результат.
«Пока рано об этом говорить. Вероятно, в июле-августе будут определенные подвижки, если же этого не будет, то я выступаю за то, чтобы члены правительства  обязательно понесли ответственность за это. Без санкций невозможно продолжать», - отметил он.
«АРФД пытается выиграть голоса избирателей перед выборами», - отметил, в свою очередь, председатель постоянной парламентской комиссии по социальным вопросам Акоп Акопян.
Что касается ответа правительства на интерпелляцию АРФД, согласно которому, плохое экономическое положение обусловлено и наследием, оставленным предыдущим правительством, Манасерян отметил, что это действительно противоречащий подход.
Сваливание вины на предыдущее правительство, по его мнению, характерно не только нашему правительству.
«Существуют противоречащие подходы. В одном случае, в правительстве заявляют, что оставленное предыдущим правительством наследие помогает им, с другой стороны говорят, что предыдущее правительство оказало не очень благоприятное воздействие. В данном случае, я вряд ли смогу хорошо прокомментировать. Думаю, правительство само должно прокомментировать, что плохого досталось ему в наследство от предыдущего и какого ощутимого прогресса оно достигло, о котором всегда нужно помнить», - подчеркнул он.
Кроме того, Т.Манасерян не согласился с мнением Акопа Акопяна о том, что эта инициатива АРФД  связана с предвыборными настроениями. Как он отметил , у АРФД, по всей видимости,  есть веская аргументация.
Оценивая деятельность правительства, Татул Манасерян подчеркнул, что правительство делает не всë возможное,  то есть, оно в состоянии сделать большее.