Որքան է կերել Փաշինյանի իշխանությունը
Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի աթոռին հայտնվելուց հետո ուտում է։ Ուտում է բառիս բուն և փոխաբերական իմաստներով։
Փաշինյանն ուտում ու չի կշտանում։ Ուտում է «հեղափոխական» խորոված, պետական բյուջե, «բարեգործական» հիմնադրամների փողեր, «Հայաստան» հիմնադրամի փողեր, բանակի զենքեր, Գռզոյի ներկրած բիտումը, բենզինը, սալյարկան․․․
Եվ ամենասարսափելին՝ Նիկոլը կերավ Արցախը, ուտում է Հայաստանը և կերավ հազարավոր հայորդիների գլուխները։
Եթե վիճակագրության վերածենք, թե ինչքան է նստել ՀՀ քաղաքացիների վրա Նիկոլի իշխանության ամեն մի օրը, ապա շատ ուշագրավ թվեր են ստացվում։
Եվ այսպես, Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետության 37 ամիսների կամ 1125 օրերի ընթացքում մեր երկիրն ամեն օր կորցրել է 9․7 քառակուսի կիլոմետր։
Մենք Նիկոլի վարչապետության ամեն մի օրվա համար վճարել ենք միջինը 7 զինվորի կյանքով։
Նիկոլն ամեն օր պետական բյուջեից գողացել է և պարգևավճարի տեսքով թիմակիցներին կաշառել է 267․000 դոլարի չափով։
Նիկոլի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի կուռացիայի տակ հայտնված «բարեգործական» հիմնադրամներն ամեն օր յուրացրել են 11.000 դոլար։
Այսպիսի շատ այլ թվեր կարելի է ներկայացնել։ Բայց ընդհանուր գնահատականն այն է, որ հայ ժողովուրդը հետանկախական շրջանում երբեք այս օրի չի եղել։ Նիկոլի իշխանության օրոք է միայն ՀՀ քաղաքացին ու ողջ հայությունը եղել այսքան նվաստացած, պարտված ու վերացած։
Միայն Նիկոլի պատճառով է ադրբեջանցին այսքան հաբռգել, իսկ Իլհամը խորոզլամիշ եղել։ Ալիևն իր կոշիկներն է սրբում Նիկոլի ու տվյալ դեպքում նաև Հայաստանի վրա։
Հայաստանի պարտված դեմքը փոխելու և զարգացման հնարավորություն ստանալու համար Նիկոլին պետք է վռնդել Հայաստանից ու մեր կյանքից։ Նա այդտեղ հայտնվել է առանց հարցնելու։ Պետք է, ուրեմն, վռնդել առանց զգուշացնելու։

Сколько съела власть Пашиняна
С появлением в кресле премьера Никол Пашинян непрестанно ест. Ест в прямом и переносном смыслах этого слова.
Пашинян ест и не наедается. Ест «революционный» шашлык, государственный бюджет, деньги «благотворительных» фондов, средства всеармянского фонда «Армения», оружие для армии, импортированный Грзо битум, бензин, солярку…
И, что самое ужасное, Никол проел Арцах, угробил тысячи армянских сыновей и продолжает проедать Армению.
Если перевести в статистические показатели то, во сколько обошелся гражданам РА каждый день пребывания Никола во власти, мы получим весьма примечательные цифры.
Итак, за 37 месяцев или 1125 дней премьерства Никола Пашиняна наша страна ежедневно теряла 9,7 кв. километров территорий.
За каждый день премьерства Никола мы платили в среднем по 7 солдатских жизней.
Никол ежедневно воровал из госбюджета и раздавал членам своей команды в виде премий 267.000 долларов.
Находящиеся под курацией жены Никола Анны Акопян «благотворительные» фонды каждый день присваивали 11.000 долларов.
Можно привести множество аналогичных цифр. Однако общая оценка в том, что армянский народ не был в подобном положении за всю историю постнезависимой Армении. Лишь при власти Никола гражданин РА и всё армянство оказались в таком униженном, проигравшем и уничтоженном положении.
Лишь по причине Никола азербайджанец настолько обнаглел, а Ильхам – распетушился. Алиев вытирает о Никола свои туфли.
Для изменения проигравшего лица Армении и предоставления стране возможности для развития Никола нужно прогнать из Армении и нашей жизни. Он оказался там без спроса. Следовательно, прогнать его тоже нужно без спроса.