ՌԴ պետդումայի ընտրություններն ավարտվեցին
Ըստ «ՌԻԱ նովոստի» գործակալության՝ համաձայն հետընտրական սոցհարցման տվյալների (Exit poll), դեկտեմբերի  4–ին Ռուսաստանում ավարտված խորհրդարանական ընտրություններում  «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցությունը հավաքել է 48,5 տոկոս ձայն։  «Արդար Ռուսաստան»-ը ստացել է 12,8 տոկոս ձայն, Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը՝ 11,42 տոկոս ձայն, ՌԴ կոմունիստական կուսակցությունը՝19,8 տոկոս ձայն:
Մնացած կուսակցությունները չեն հաղթահարել  յոթ տոկոսանոց  շեմը. «ՅԱԲԼՕԿՕ» -ն ստացել է 4,17 տոկոս ձայն, «Արդար գործ»-ը՝ 1,10 տոկոս,  «Ռուսաստանի հայրենասերներ»-ը՝ 0,90 տոկոս ձայն:
Հիշեցնենք, որ ՌԴ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում էին յոթ կուսակցություններ՝ «Արդար Ռուսաստան» կուսակցությունը, Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը, «Ռուսաստանի  հայրենասերներ» կուսակցությունը, ՌԴ կոմունիստական կուսակցությունը, «Միասնական Ռուսաստան» -ը, «ՅԱԲԼՕԿՕ» և «Արդար գործ» կուսակցությունները:
Exit poll-ի ընթացքում հարցման է ենթարկվել 250 հազ. 994 մարդ՝ ՌԴ 62 շրջանների թվով 11746 ընտրատեղամասում:
ՌԴ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել են 110 մլն ՌԴ քաղաքացիներ Ռուսաստանում, ևս 1,8 միլիոնն արտասահմանում:

Выборы в Госдуму России завершились
По сообщению «РИА Новости»,   данные exit poll (опроса на выходе из избирательных участков) Всероссийского центра изучения общественного мнения (ВЦИОМ), обнародованные в эфире "Россия 24", свидетельствуют о том, что партия "Единая Россия" набирает на парламентских выборах 48,5%. Кроме того,  по этим данным,  в Госдуму также проходят КПРФ с 19,8%, ЛДПР (11,42%) и "Справедливая Россия" (12,8%).
Остальные партии не преодолели семипроцентный барьер. "Яблоко" набрало 4,17%, "Правое дело" - 1,10%, "Патриоты России" - 0,90%.
Впервые в истории современной России к выборам депутатов Госдумы допущены все зарегистрированные политические партии: парламентские "Единая Россия", КПРФ, ЛДПР и "Справедливая Россия", а также не представленные в нижней палате "Яблоко", "Правое дело" и "Патриоты России".
В ходе exit poll было опрошено 250 тысяч 994 человека на 1 тысяче 746 избирательных участках в 62 регионах страны.
В  выборах в Госдуму свое участие приняли 110 млн граждан РФ в России и 1,8 млн граждан за границей.