Իշխանության նեղ շրջանակում որոշվել են նախընտրական քարոզարշավի երկու հիմնական ուղղությունները: Մեկը` ԲՀԿ-ի մասով, մյուսը` ՀԱԿ-ի:
«Բարգավաճ Հայաստանի» ուղղությամբ հրահանգ է իջեցված ամեն կերպ արժեզրկել Ծառուկյանի՝ «Մեր խոսքը` գործ է» հայտի ձևակերպումը: Իսկ ՀԱԿ-ի ուղղությամբ` խնդիր է դրված անընդհատ հիշեցնել 2008-2011 թվականների ընթացքում և, հատկապես երկխոսության շրջանում, Լ. Տեր-Պետորսյանի և նրա զինակիցների սերժամետ հայտարարությունները:
Այս երկու խնդիրների կատարումը դրված է ՀՀԿ-ի տառաճանաչ զանգվածի, «ժողգործիքների», որոշ լրատվամիջոցների վրա` այդ թվում ՀԱԿ-ի և Միշիկի հետ 50/50 աշխատող օրաթերթերից մեկի վրա:
Ամբողջ խնդիրն այն է, որ իշխանության նեղ խումբը, ինչպես բոլոր հարցերում, նաև այստեղ ճիշտ չի հաշվարկել` «մոռացել» է իր տապալումները: Բացը լրացնելու համար՝ մենք սիրով սկսում ենք նոր խորագրի գործարկումը. «Մեր խոսքը` զրո է», և այդ ձևակերպումն առաջարկում ենք կիրառել որպես Սերժ Սարգսյանի նախընտրական կարգախոս։
Այս խորագրի տակ միչև ընտրությունները, ամեն անգամ,  կետ առ կետ հիշեցնելու ենք  իշխանության խոսքերը, խոստումները, հայտարարությունները, որոնք չդարձան գործ ու, երբեք էլ չեն դառնա:
Բուրսայում կայանալիք Թուրքիա-Հայաստան ֆուտբոլային խաղին ներկա գտնվելու Ա. Գյուլի հրավերին ի պատասխան` Սերժ Սարգսյանն ասել էր. «Ես կընդունեմ հրավերը միայն այն դեպքում, երբ արդեն իսկ սահմանը բաց լինի, կամ եթե մենք գտնվենք դրա բացման նախաշեմին»:
Այս հայտարարությունը նա արել է Սերբիայի նախագահ Բորիս Տաջիչի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, ինչպես նաև Հայաստանի իշխանական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ բրիֆինգի ժամանակ:
Ի՞նչ ունեցանք այդ խոսքերից հետո. Ս. Սարգսյանը մեկնեց Թուրքիա փակ սահմանով և մենք ոչ միայն այն ժամանակ, այլ նաև հիմա չենք գտնվում սահմանների բացման նախաշեմին:

В узких кругах власти избрали два основных направления предвыборной кампании. Одно – по части ППА, второе – АНК.
По части «Процветающей Армении» спущено распоряжение: любой ценой девальвировать известную формулу Гагика Царукяна «Наше слово – дело!». Что касается АНК, то здесь поставлена задача постоянно напоминать о просержевских заявлениях Левона Тер-Петросяна и его соратников в 2008-2011гг., особенно в период диалога.
Выполнение этих двух задач возложено на грамотную часть РПА, «трубадуров», определенные СМИ, в том числе на одну из газет, работающую на АНК и Мишика по принципу 50/50.
Вся проблема в том, что узкие круги власти просчитались, как и во всех других вопросах, «забыв» о своих провалах. Для заполнения пробела мы с удовольствием вводим в оборот новый лозунг «Наше слово – ноль!», который предлагаем применять в качестве предвыборного лозунга Сержа Саргсяна.
Каждый раз, вплоть до выборов, в контексте данного лозунга мы пункт за пунктом будем напоминать слова, обещания и заявления власти, которые не стали и никогда не станут делом.
Итак, в ответ на приглашение Гюля присутствовать на футбольном матче между Турцией и Арменией в Бурсе Серж Саргсян сказал: «Я приму приглашение лишь в том случае, если граница уже будет открыта или мы будем находиться на пороге ее открытия».
Это заявление он сделал в ходе совместной пресс-конференции с президентом Сербии Борисом Тадичем, а также во время брифинга с представителями властных СМИ Армении.
И что мы получили после этих слов на деле? Саргсян отправился в Турцию в условиях закрытой границы, на пороге открытия которой мы не были не только тогда, но и сейчас.