«Որակական հեղափոխության» կամ «լավ ընտրությունների» բլեֆը
Մեր քաղաքացիներն արդեն գիտեն, որ երբ Սերժ Սարգսյանը կամ Տիգրան Սարգսյանը մի բան են խոստանում, ապա դա նշանակում է, որ տեղի է ունենալու ճիշտ հակառակը։
Մեր քաղաքացիները գիտեն նաև, որ այս իշխանության սուտը չի պրծնում. նրանք ստում են ամեն օր, ամեն առիթով և ամեն դեպքում։
Երբ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարեց, թե միջազգային տնտեսական ճգնաժամը կշրջանցի Հայաստանը և մեզ ոչինչ չի սպառնում, դրանից հետո տնտեսությունը գահավիժեց։
Երբ հայտարարվեց, թե շուտով Հայաստանը տարատեսական միջազգային կենտրոնների է վերածվելու, շատ չանցած պարզվեց, որ դա սովորական ստախոսություն էր՝ նյուվասյուկիզմ։
Երբ հայտարարվեց, թե դրամը կայուն է և խնայողությունները պետք է պահել դրամով՝ այդ հայտարարությունից մեկ օր անց դրամը դոլարի համեմատ արժեզրկվեց ավելի քան 25 տոկոսով՝ 305 դրամից դառնալով 370–380 դրամ։ Նրանք, ովքեր հավատացել էին իշխանություններին՝ թալանվեցին։
Երբ հայտարարվեց, թե Իրան–Հայաստան երկաթգիծ կամ նոր ատոմակայան է կառուցվելու, արդեն իսկ պարզ էր, որ սովորական բլեֆ է մատուցվում ժողովրդին։ Ժամանակը ցույց տվեց, որ նշյալ ծրագրերը «Արմենիկումի» պես մի բան էին։
Հիմա էլ իշխանությունները հայտարարում են, թե նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ ամենալավ ընտրություններն են անցկացնելու և նպաստելու են երկրում որակական հեղափոխությանը։ Հրազդան քաղաքի քաղաքապետի ընտրությունները ցույց տվեցին, որ «լավ ընտրություններ» կամ «որակական հեղափոխություն» ասելով իշխանությունները հասկանում են ամենալկտի ձևով կեղծված ընտրությունները։
Ինչպես հայտնի է, Հրազդանում ՀՀԿ–ի թեկնածուի օգտին համատարած ընտրակաշառք է բաժանվել։ Արձանագրվել է վարչական ռեսուրսի ապօրինի օգտագործում։ Ընտրություններին կոպտորեն միջամտել են ուժային կառույցները՝ մասնավորապես ոստիկանությունը, որի նոր ղեկավարին բերել են հենց պեպելնիցայություն անելու նպատակով։
Հրազդանի գործող քաղաքապետի չնչին առավելությունը ՀԱԿ անդամ Սասուն Միքայելյանի նկատմամբ ցույց է տալիս, որ փաստացի հաղթանակ է տարել Ս. Միքայելյանը։ ՀՀԿ–ական քաղաքապետը, ըստ էության, վերարտադրվել է կեղծիքների միջոցով։ Մի կին նույնիսկ բողոքում էր հեռուստախցիկների առջև, թե ամբողջ շենքին փող են տվել Արամ Դանիելյանի կողմնակիցները, իսկ իրեն անտեսել են։ Այդ քաղաքացու պահվածքը շատ խորհրդանշական է։ Դա ցույց  է տալիս, որ մարդիկ այնքան են լյումպենացել Տիգրան Սարգսյանի «բարեշրջումների» արդյունքում, որ ընտրակաշառք ստանալու համար են պայքարում։ Ահա թե ուր են հասցրել մարդկանց։
Եթե Հրազդանի ընտրության մոդելն է լինելու իշխանության խոստացած «լավ ընտրությունները», ապա պետք է պատրաստվել իրական հեղափոխության, քանզի Սերժ Սարգսյանն ու իր թիմը ցույց են տալիս, որ չեն պատրաստվում արդար պայքար մղել։ Դե եթե այդպես է, ուրեմն հասարակությունն էլ իրավունք ունի բռնության դեմ ապստամբելու։
Ապստամբությունը միջազգայնորեն ճանաչված իրավունք է և հանդիսանում է մարդու իրավունքների կարևոր բաղկացուցիչներից։

Блеф о «качественной революции» или «хороших выборах»
Наши граждане уже знают, что когда Серж Саргсян или Тигран Саркисян обещают что-либо, то это значит, что произойдет противоположное.
Наши граждане знают и то, что лжи этих властей нет конца: они лгут каждый день, по каждому поводу и случаю.
Когда Тигран Саркисян заявил, что международный экономический кризис обойдет Армению стороной и нам ничего не угрожает, то после этого экономика пережила резкий спад.
Когда было заявлено, что скоро Армения превратится в страну различных международных центров, то вскоре выяснилось, что это обычная ложь – нью-васюкизм.
Когда было заявлено, что драм стабилен и сбережения нужно хранить в национальной валюте, то через день после этого заявлении драм обесценился по отношению к доллару более чем на 25% - с 305 до 370-380 драмов.
Когда было заявлено, что будет построена железная дорога между Ираном и Арменией или новая атомная станция, уже было ясно, что народу преподносится обычный блеф. Время показало, что указанные программы были чем-то вроде «Арменикума».
Сейчас же власти заявляют, что проведут самые хорошие выборы в истории новонезависимой Армении и посодействуют качественной революции в стране. Выборы мэра города Раздана показали, что под «хорошими выборами» или «качественной революцией» власти понимают грубейшим образом сфальсифицированные выборы.
Как известно, в Раздане в пользу кандидата РПА повсеместно раздавались взятки. Было зафиксировано незаконное использование административного ресурса. В ход выборов грубо вмешались силовые структуры, в частности, полиция, руководителя которой назначили именно для подобной деятельности.
Незначительное преимущество действующего мэра Раздана над членом АНК Сасуном Микаеляном показывает, что фактическую победу одержал С. Микаелян. РПА-евский мэр, по сути, воспроизвелся при помощи фальсификаций. Одна женщина даже пожаловалась перед телекамерами, что сторонники Арама Даниеляна всему дому раздали деньги, а ее проигнорировали. Поведение данной гражданки очень символично. Оно показывает, что люди настолько люмпенизировались в результате «реформ» Тиграна Саркисяна, что борются за получение избирательной взятки. Вот до чего довели людей.
Если обещанные властями «хорошие выборы» будут по модели выборов мэра Раздана, то нужно готовиться к реальной революции, поскольку Серж Саргсян и его команда показывают, что не собираются бороться честно. Ну, а если так, то значит и у общества есть право восстать против насилия.